Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a házi készítésű CO2-ö...

Ez a házi készítésű CO2-ö rendszer működhet? Részletek és képek lent?

Figyelt kérdés

Így néz ki:


[link]


150 literes akváriumhoz,bár nincs benne olyan sok növény.

2 darab másfél literes flakon.

Mind a 2-ben 1-1 liter víz.

A bal oldali flakonban kb 2 deci cukor,meg ennyi élesztő:


[link]


Működhet ez a rendszer?

Mennyi idő meg beindul?

Mennyi ideig jó egy ilyen?

Napi hány órát nyomassam az akváriumba?


Köszi



2012. márc. 7. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:

receptet találsz neten, mindenki másra esküszik, tapasztald ki :) A rendszer jó, bár én tennék útközbe egy visszafolyás gátlót, mert ennél nem tudod mikor illan el a nyomás, és akkor visszafolyik a csövön az akváriumvíz és a trutyi meg bejut az akváriumba, hiába a tiszttó flakon.

Langyos vízben (legjobb a 36 fokos) oldd fel a cukrot és az élesztőt, majd kupak nélkül meleg helyen hagyd felfutni. Aztán mehet rá a kupak a csővel, egy pár óra míg lesz benne akkora nyomás, hogy a vízig eljusson. Kb. 2 hétig elég, de naponta, 2 naponta rázd fel a flakont kicsit.


Milyen diffúzert használsz?

2012. márc. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja, most nézem jobban, az a fehér kő a diffúzorod? Attól gyorsabban fogy a gáz, mert nagyobb bubikban jön ki belőle és könnyebben átmegy rajta.
2012. márc. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja és még: azt meg, hogy mennyit menjen, teszteléssel tudod megállapítani. Jó ha egy órával a fény előtt indítod, hogy mire a fény bekapcsol legyen elég co2 a vízben, és pont fordítva este: lekapcsolás előtt egy órával leállíthatod a gázt.


Plusz élesztős rendszernél én a csapot a rendszer legvégére tenném, így elzárás után a lehető legmagasabb nyomással indul, ha újra megnyitod. Így, hogy az elején van a csap minden nap újra kell gyűjteni a nyomást, ami órákba is telhet.

2012. márc. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

- Nekem sokkal tovább tartott, ha nem cukrot, hanem cukros víz + zselatint hasznlátam

- A porlasztó sz@rt nem ér, csinálj neki valamilyen diffúzort vagy búvárharangot

- Ez az életsző rengeteg, én szárazból egy késhegynyit használtam meleg vízben és 1 óra alatt beindult. A sok élesztővel nagyon gyorsan fog beindulni és nagyon hamar el is fogy majd.

2012. márc. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha veszel egy mágnesszelepet, pl hegesztéstechnikai boltban [link]

Azt ráköthetöd egy időkapcsolóra, akkor éjjelre lezárja neked a CO2-t.

2012. márc. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:

150 literben már nagyon oda kell figyelned az egyenletes eloszlásra. A porlasztókő elhelyezésével sokat kell variálni. Az egyenletes CO2 szint érdekében érdemes lenne beiktatni még egy harmadik flakont élesztővel, ezt a tiszta vizes flakonra kell rákötni, és kb. egy hét eltéréssel indítani. Amikor az első élesztős flakon kezd lejárni, a második pont akkor lesz a csúcson.

Én zselatinos módszerrel kísérleteztem, az egyenletesebb és megbízhatóbb, plusz nem kell visszafolyásgátlóval foglalkozni. Az amúgy is rontja a nyomást. A gáztermelés néhány óra alatt megindul. Nálam az első néhány este annyi gáz gyűlt fel, hogy szabályos szódavihart csinált amikor reggel megnyitottam a csapot. Szóval óvatosan azzal az élesztővel.

A porlasztókővel lehetnek gondok, nekem mindegyiket szétszedte a szénsav egy hét alatt. Érdemes egy rendes diffúzorra költeni, sokat javít a hatékonyságon és nem rohad szét.

2012. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt egy kerámia porlasztó, buborékszámláló és visszacsapó szelep egyben. [link]


Ezen szájjal nem tudod átfújni a levegőt. Csak úgy megy át rajta a CO2, ha elég nagy a nyomás a palackjaidban.

Ebben pl asszem 50 Bar nyomás van és ehhez találták ki: [link]

2012. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-5 napig simán elketyeg, de van, hogy egy hétig is kitart
2012. márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!