Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nincs túltelepítve az akváriumom?

Nincs túltelepítve az akváriumom?

Figyelt kérdés

mit változtatnál a halak összeállításán?

165 literes akvárium atman at-3338 külső és aquael fan1 belső szűrő

13 darab dánió: zebra és leopárd vegyesen, 4 db vitorláshal még fiatalok, de most szerintem 2 párba állt úgyhogy a másik 2 lehet hogy új lakhely után néz majd, egy aranygurámi pár, 1 anci, 2db kb 4 cm-es cápamárna, de ha kinövik a helyet akkor mehetnek egy 300 literesbe.


2012. márc. 10. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
nincs.:)
2012. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Ja és vennék az ancinak egy párt...
2012. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

hát én is gondoltam rá csak kérdés volt hogy elférne-e de akkor majd veszek.

és azt lehet hogy az ancit elajándékozom és veszek 2 plekót?

a nyáron veszek egy legalább 240 literes akváriumot és abba menne az összes itt felsorolt hal és addíg sem a cápamárna, sem a plekó nem növi ki a helyét.

2012. márc. 10. 09:24
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Hát szerintem a plekot kihagyhatnád mert kell neki a 350literes akvárium. Én a helyedbe vennék még bele redchery-t(de nem tudom hogy a vitorlások bántanák-e azért ezt azért tudd meg valahonnan) meg törpe páncélos harcsákat és én a vitorlások helyett tennék egy pár pillangó tarkasügért. Szerintem szépek...:D Azért egy képet tehetsz fel az akváriumról szivesen meglesném..:)
2012. márc. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem így teljesen rendben van az akvárium. Persze a nem párba állt vitiket ajándékozd el, így marad:

13 dánió, 1 viti pár, 1 aranygurámi pár (ide még beférne egy nőstény), 2 cápamárna és 1 anci.

Ennél nem kell se több, se kevesebb (csak ahogy mondtad, a cápamárnák túlnövése esetén).

Az ancinak nem okos dolog párt venni, mert a folyamatos ikrázással nem igazán lehet mit kezdeni.

A red cherry hatalmas hülyeség, szinte minden halnak táplálékot jelentene.

A pleko valóban nem ide való, a 300 literesben viszont már jól érezné magát.

2012. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

szerintem veszek plekót mert a boltban 3-4 cm-esek vannak és még ha csak jövőre lesz is nagyobb akvárium akkor sem lesz 10cs-esnél nagyobb ami egy nem teljesen kifejlett anci szóval az elvan.

A gurámikhoz szeretnék venni még egy lányt, de az a baj hogy a boltban csak kicsik vannak és fele akkora lenne mint amik nekem vannak, amire egy másik kérdésben azt mondták hogy nem jó.

A red cherry meg felejtős mert a vitorlás és a gurámi szerintem megenné, pedig tetszenének. Bár nem tudom mert a postakürt csigákat és az almacsigákat nem bántják. Lenne rá esély hogy a garnélákat se bántsák, vagy legalább szaporodjanak olyan ütemben hogy ha egyet-kettőt el is fogyasztanak akkor se tűnjenek el? van egy hajóm amibe a vitorlások és a gurámik nem férnek be oda behúzódnának? mert ha igen akkor vennék még ilyen bújkálókat nekik.

2012. márc. 10. 11:11
 7/10 A kérdező kommentje:
Képet most nem tudok feltenni mert nincs itthon a fényképezőm de ha itthon lesz akkor teszek fel.
2012. márc. 10. 11:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó, végül is így mehet a pleko, csak arra figyelj, hogy ne akkor telepítsd át őket, ha már kinőtték a helyet, hanem hamarabb. Kis akváriumban nem fejlődnek rendesen.


A garnéláknak esélyük sem lenne, ha a halak nem is ennék meg őket azonnal, akkor sem tudnának táplálkozni, kifakulnának, stresszesek lennének.

2012. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor a redchery felejtős dolog, de én akkor is tennék bele pár törpeharcsát:D
2012. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
majd esetleg ha lesz nagyobb de ezt ahogy murr is írta nem bántom inkább. pont elég lesz a 2 plekó.
2012. márc. 10. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!