Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért olyan hangos az akvárium...

Miért olyan hangos az akvárium szűrő?

Figyelt kérdés
Van egy JP-014F akvárium szűrő/levegőztetőm és nagyon hangos mit. Miért? És mit lehet ellene tenni?
2012. márc. 15. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a levegőztető csövet vedd le róla és akkor nézd meg hogy olyan hangos-e. elég ha a víz felszínét fodrozza a szűrő akkor oldódik be a vízbe elég oxigén.
2012. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha levegő csövét lehúzod róla és olyan magasságba teszed a szűrőt, hogy csak fordozza a vízfelszínt, akkor halkabb lesz. Én minden szűrőt így használok és jól vannak a halak. Jut nekik elég xigén így is a vízbe.


Levegő beporlasztás csak akkor kell ha túl van telepítve az akvárium, ha sok nagy hal van benne, vagy ha sügérek.

2012. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
levetem a levegőztető csövet de még mindig hangos
2012. márc. 15. 21:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

akkor egyszerűen olcsó húsnak híg a leve.

vegyél egy atman, eheim vagy aquael szűrőt és az nem lesz hangos.

a víz alatt van teljesen a szűrő?

ha igen akkor nem tudom a választ.

mióta van meg? esetleg a rotorjának lehet baja, más miatt nem lenne hangos.

2012. márc. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja biztos gagyi.

Az Aquael szűrők is hangtalanok.

2012. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
100%
A gumitappancsai rendben vannak? Ha nem csak a tappancsok érnek az üveghez, vagy túl öregek és megkeményedtek, akkor a szűrő elég csúnyán be tudja rezgetni az akváriumot.
2012. márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos el kell, hogy szomorítsalak, ezzel nem tudsz mit csinálni. Nekem is volt egy hasonló szűrőm (Resun) és egy hét után olyan volt, mint egy motorkerékpár. Egyik ismerősömnek egy szintén hasonló, olcsó Trixie szűrője volt, mégborzasztóbb! Egyszerűen rossz az ötlet, rossz a megvalósítás, maga az egész kialakítás. Bármit csináltam vele, csörgött-zörgött.
2012. márc. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!