Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » FTW = floating treatment...

FTW = floating treatment wetlands. Hallot már erről valaki? Vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Cikk, esetleg elkészítéshez leírás? Megéri?
2012. márc. 17. 19:11
 1/5 A kérdező kommentje:
És hogy a teknősök leennék a gyökereket?
2012. márc. 17. 19:14
 2/5 anonim ***** válasza:
FTW FOR THE WIN!
2012. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát, valószínűnek tartom, hogy még senki sem hallott róla.


Egy vízen lebegő anyagra földet tesznek, ebbe mocsári növényeket ültetnek és ez egy úszó szigetet képez a tóban. Kerti tavak tisztítására használják, de nem értem pontosan, hogy a növények gyökerei szűrik a vizet, vagy csak az ammónia átalakító baktériumoknak adnak talajt?

Itt az idevágó bejegyzés a honlapról:

"The floating island matrix, with its dense fibers and porous texture, is the perfect surface area for growing large amounts of microbes (in the form of biofilm) in a short time. Nutrients circulating in the water come into contact with these biofilms and are consumed by them, while a smaller fraction is taken up by plant roots. "


[link]


[link]

2012. márc. 17. 19:24
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, a for the win az egy másik jelentés :)
2012. márc. 17. 19:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem annyi történik, hogy a növények nőnek rajta.

A növekedésükhöz kell nekik tápanyag, ezért a gyökerükkel, kiszívják a vízből a nitrátot, a foszfátot, és a szerves anyagokat.


Barátomék tavában is van egy úszó sziget, de nem vagyok benne biztos hogy van csinálva, talán az egy farönk, amit körbe nőtt a nád, de nem tudom, mert csak annyi látszik, hogy egy földcsomó és nádak állnak ki belőle.

2012. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!