Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fonalalgát hogyan lehet kiírtani?

Zsoka79 kérdése:

Fonalalgát hogyan lehet kiírtani?

Figyelt kérdés

A 20 L-es neveldés akváriumban meg jelent az alga. Olvastam a sötétítési technikáról. Mennyire hatásos valaki csinálta már? Szellőztetés hogy van meg oldva? Esetleg valami más módszer? Szerintem a kiváltó ok nálam a sok kis hal.

A létszámot a felére csökkentettem a szűrés 150 L/h és hetente cserélek legalább 50% vizet. Előre is köszönöm.


2012. ápr. 2. 09:32
 1/6 ano26 válasza:

Szia! Ezen az oldalon talán talász választ, és vegyszerek nélkül is megoldódhat a próblémád.

Nekem 50 l-es akváriumom volt és heti egyszer cseréltem a vizet. Volt 3 algaevő harcsám, víztisztitó, növények és szépen nézett ki, a halak is jól voltak..

[link]

2012. ápr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem ki fog írtódni a sűrű vízcserétől, de amit tudsz szedd ki kézzel ha zavar
2012. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az oldalt eléggé hasznos tanácsok vannak rajta.
2012. ápr. 2. 11:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Most azon gondolkozom hogy át rakom , mert az ablak mellett az író asztalon van és kb 7 órát éri a nap. Szerencsére még nem olyan nagy és csak a jávai mohán és az akvárium sarkában lehet látni.
2012. ápr. 2. 11:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Olvastam a linkelt cikket, kb. az utolsó bekezdést írtam volna válasznak. Ha co2-t nem is, de a jávait egy nevelő akviban is érdemes használni.

Ki kéne belőle szedni az algát, hurkapálcikára, vagy kis kör kefére felcsavarva könnyebben lejön. Aztán venni még mohát, megfelelő erősségben, minőségben megvilágítani, tápozni egy kicsit. És ne tartsd túl vastag rétegben, vagy csomókban.

Egészségesebb növények tartása mindenféle alga ellen jó.

2012. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:

Ez a cikk egy zavaros katyvasz, tengeri dolgokat kever az édesvízbe, mint a remeterák meg a makroalga. Sajnos magyar nyelven nem tudok jobbat ajánlani, de azért ne ezt a cikket vedd szentigazságnak.


A napfény mindenképpen gond, sok UV-t tartalmaz ami kedvez az algáknak. Ha egy kevés szórt napfény éri, az még elmegy, de a közvetlen napfény kifejezetten káros, főleg ilyen kis akváriumban, ahol a hőmérsékletet is felviheti.

Az algásodás oka alapvetően a fény és az ammónia aránya. Minél több a fényed, annál kevesebb ammónia kell az algáknak. Mivel nálad túl sok fény volt, viszonylag jó vízminőséggel is létrejöhetett a probléma. Érdemesebb lenne sötétebb helyre rakni az akváriumot. A Najas is hasznos növény alga ellen, sokkal gyorsabban nő, mint a mohák. Azt nem írtad, mivel világítasz és mennyi ideig. Ezen is lehet, hogy érdemes változtatni.

2012. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!