Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 20 Wattos halogén lámpa,...

Egy 20 Wattos halogén lámpa, ami 37 cm magas, mekkora akvárium megvilágításához alkalmas?

Figyelt kérdés

Találtam egy ilyen lámpát, kinézetre olyan, mint egy asztali írólámpa. A kisebb akváriumomban egy hím betta van élő növénnyel, nekik elég lehet? (Mert hozzánk a magasságához beillene, csak hát akkor már legyen hatásos is.) Ha jó, akkor milyen közel kell ezt vinni a felszínhez?

Muszáj lecserélnem a mostanit, mert csak kölcsönkapott... Ez amúgy egy rendes fénycső, de most láttam ezt a halogént, kíváncsi lennék, megéri-e és hogy mennyivel másabb.


2012. ápr. 6. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Az akváriumhoz nem értek,de a halogén sok hőt termel és nem szereti ha koszos lesz,főleg zsíros,mert akkor nem tudja leadni a hőt és kiég.

A halogénnek a normál izzóhoz képest kevesebb watt kell ugyanakkora erősségű fény létrehozásához ,amit lumenben szokás kifejezni. A terület megvilágítottsága viszont függ a nyílásszögtől is. Tehát 1200 lm erősségű ,de 30 fokos nyílásszögű lámpa az adott területet jóval erősebben világítja meg,mint pl a 60 fokos nyílásszögű,de természetesen itt nagyobb a megvilágított terület. A másik dolog,hogy a távolság arányában is csökken a megvilágítottság.

Itt egy kalkulátor

[link]

A lux a megvilágítottság.

2012. ápr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy a fénycsövek és ledek jobban hasznosítják az energiát,azaz több fényt adnak le ugyanazért a wattért cserébe. A fénycső azonban sugároz és veszélyesebb hulladék,mint egy normál izzó vagy led.
2012. ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. ápr. 6. 08:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy 20wattos kompakt izzó van fektetve a 37 literes kocka akváriumom tetején. Asszem az 35 cm magas kb. Az úgy jó. Volt már abban mindenféle növény, most meg azt is tengerire alakítottam és makro algák vannak benne, és azok is nőnek simán a 6500 K-s daylight izzó alatt ugyanúgy, mint a vizinövények.


Ilyen izzó:

[link]

2012. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És ezeket a kompakt izzókat fel kell szerelni? Csak mert én úgy értelmeztem a válaszodat, hogy csak rá van téve :) (Bocsánat, ha hülye kérdés, nem értek ezekhez a világítós dolgokhoz...)
2012. ápr. 6. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!