Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor melyik a helyes?

Most akkor melyik a helyes?

Figyelt kérdés
Atrémiát keltetek éppen, és úgy olvastam, hogy literenként 15-20 gramm asztali sót adjak hozzá. Egy másik cikk pedig félliterre ajánlott ennyit? mindkettővel működik? Már az 1l/15g os oldatomban vannak a peték. Ha mégsem jó az oldatom, akkor csak szimplán keverhetek hozzá sót?

2012. ápr. 7. 19:38
 1/2 Platypus ***** válasza:
Mindkettővel jó. Az artemia nagyon jól alkalmazkodik a változó sósűrűséghez. De az a legjobb, ha az adott pete gyártójának az utasításait követed, mert akkor éred el a legjobb kelési arányt.
2012. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

kb 30 literbe tettem 8-10 evőkanál sót, csak beleszórtam a petét, bedugtam egy levegőztetőt és kikeltek, aztán a levegőt már később kivettem, mert nem szeretem a hangját.

Amikor kicsit nagyobbak lettek, adtam enni a halaknak többször belőle. Végül 1 maradt, azt nem etettem be, hanem fel akartam nevelni nagyra. Tettem a vízbe egy csokor ludviga repens növényt, na ott rontottam el, mert az másnapra szétfoszlott a sótol, megbuggyantotta a vizet és megdöglött a rákocska. Zöld alga kell bele nekik kajának, de növény az nem. Max a gömbmoha bírja, mert az is egy alga fajta. De más növény nem.

2012. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!