Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki 'kiválaszt' egy...

Ha valaki 'kiválaszt' egy fajt, azután ált. Csak annak helyes tartásával, nevelésével, védelmével foglalkozik? Te hogy vagy ezzel?

Figyelt kérdés

Nálam ez a faj a kutya. És azt veszem észre magamon, hogy amíg mindenkinél hangsúlyozom a kutyák helyes tartását, nevelését, azt, hogy ne szaporítsanak, ivartalanítsanak, tenyészőnél, vagy menhelyről vegyenek kutyát, sétaltassák sokat (magam is suliba járok velük, ivartalanítva vannak, prémium tápot esznek, mindennap 2 óra séta, járok kutyakínzás elleni tüntetésekre, stb.), addig a macskáimmal alig foglalkozok, whiskast (!) esznek, alig fésülöm őket, nincsenek ivartalanítva, és még a kullancsirtójukat is majdnem elfelejtettem. Egxszóval ők csak úgy vannak! Ezen nagyon gyorsan váloztatninakarok, mivel már felelőséggel tartozom értük. De most nem is ezen van a hangsúly, hogy mennyit foglalkozom a macskáimmal, hanem a feltett kérdésen.

Írok egy másik példát is: járunk lovagolni és a lovardában gyönyörű, szelíd stb. lovak vannak, a kiképzők egész napokat töltenek a kiképzésükkel, ápolásukkal. Viszont vannak ott kutyák is, akik szaporítótol vannak, nincsenek ivartalanítva, most keverékek is születtek, pedigreet esznek. Szőval az ők ugymond kiválasztott fajuk a ló, csak ahhoz értenek, azokkal foglalkoznak.

Te hogy vagy ezzel?


2012. ápr. 5. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Igen, hasonló vagyok :)

Mit esznek a kutyusaid?:)

2012. ápr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Select gold + royal canin fajtatáp, ez hússal kiegészítve. Te? :)
2012. ápr. 5. 21:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Én személy szerint,csak olyan állatot tartok , amiért ahogy Te is írtad , felelőséget tudok vállalni 100 %


Tanultam más hibáiból és nem akarok felelőtlen gazdi lenni !

Biztos a macskáid nem sínylik meg annyira , mint ahogy most átjött nekem , sajnálom Őket

Foglalkozz velük is többet, hiszen minek gyűjtötted be , ha "csak vannak"


Nekik "csak Te vagy "

2012. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én másképp fogom fel, minden állatomról gondoskodom, szeretem őket és gyakran figyelgetem is. bennük, újabb és újabb dolgokat veszek észre a viselkedésükben és ez szórakoztat, ámulattal tölt el. az exeim állatait is megszerettem, összeköltözés után ugyanúgy gondoskodtam róluk, mintha a sajátjaim lennének, holott sosem gondoltam arra előtte, h szeretnék magamnak pl egy szárazföldi teknőst. a páromnak volt és odalettem érte. ettől függetlenül bizonyos emberek tényleg úgy vannak vele, imádják a madaraikat, de a kutya a kertben csak azért van, mert a házat kell őrizni... azért remélem az a jellemzőbb, h aki szereti az állatokat, az minden állatot képes szeretni. de csak remélem, én sem vagyok 100%-ig meggyőződve. ha már van cicád, gondoskodj róluk megfelelően, mert bár neked több állatod is van, neki csak egy gazdája van: te.
2012. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát sajna nekem nincs prémium tápra pénzem :'(

Fiesta hozzá hús és tészta :)

Néha Há van pénzem veszek sport mixet vagy eukanubát (utóbbi 2 jutifalatnak)

De járunk suliba is :)

2012. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze, szeretem a macskáimat, nincs rossz dolguk, de mint faj, annyira nem tudok róluk sokat, persze szeretem őket. A lovakat is imádom, de nem értek hozzájuk annyira.

Sőt, ma vettem a cicóknak minőségi tápot.

2012. ápr. 5. 21:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, számomra is a kutya az igazi. De 7 éve találtam egy cicát, így azóta érte is felelősséggel tartozom. Ő is normális kaját eszik, 6 hónaposan ivartalanítva lett, rendszeresen oltott, féreghajtott és élősködők ellen kezelt. Sőt, ágyban alvós. :) Hozzáteszem - miután megtaláltam - vettem pár macskás könyvet is, hogy minél többet megtudjak róluk.

Azért furcsa nekem amit írsz, mert ha valaki szeret egy állatfajt és felelősséget érez iránta, akkor a többiért (ami neki is van) hogy-hogy nem érez felelősséget, mikor állatszeretőnek vallja magát??? Szerintem ez így nem normális.

2012. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mint írtam, kezdtem változtatni, már beszéltem a dokival az ivartalanításról, kezelve vannak kullancs, bolha ellen, vettem nekik furminatort is, szóval egyenesbe jön ez is :). De nem ismerem fel rögtön az összes macskafajtát, nem kampányolok értük stb.
2012. ápr. 5. 21:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

én ami van azt mind ismerem... kutyákat tenyésztek 6 éve szóval amit lehet elolvasok róluk (nem mondom, hogy mindent tudok... régen ezt hittem de ahogy telik az idő csak arra jövök rá, hogy mi mindent nem tudok)

De én mással is így vagyok, volt cicám (sajnos elpusztult) de ismerem az összes fajtát az enyém is ivartalanítva volt oltva, féreg hajtva stb szóval az egy cica miatt is belemélyedtem a dologba

A görényeimmel is így vagyok sőt a barátnőm tengerimalaca miatt egy csomó cikket olvastam róluk is... asszem én magukért az állatokért rajongok és ha valamit elkezdek nézegetni azt a végletekig viszem

2012. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanolyan ellátást kap minden állat a kutyától az achátcsigáig. Néha vannak időszakaim, hogy melyikkel foglalkozom szívesebben, ők akkor kapnak egy kis "extra törődést", de az alapellátás mindenkinek ugyanolyan, a lehető legjobbat kapják.
2012. ápr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!