Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumot egy idő után...

Az akváriumot egy idő után tényleg megunják az emberek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
van aki megunja biztosan, de nem mindenki. én soha nem tudnám megunni.
2012. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akváriumot? Hát hogyis ne, már egy nap alatt megunnám üresen.

De hallal! Én 1 évig bírtam

2012. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
akváriumot nem,de a halakat megunhatod benne.kezd 2-3 kis hallal,ha megunod,újíts be 1-2 élénkebb színűt,netán nagyobbat.
2012. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem tudom megunni, mert mindig valamit újítok. mos éppen veszek egy 54 literes akváriumot és különféle halakat fogok szaporítani csak mert szeretnék halakat felnevelni és ha kezdik kinőni a helyüket, akkor eladom vagy elajándékozom.
2012. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:

Inkább az a jellemző, hogy mindenféle ismeret nélkül állnak neki az emberek az akvarisztikának, sorra jönnek a problémák, betegségek és pusztulások, és egy idő után feladják. Úgy is lehet fogalmazni, hogy beleunnak. Valahol olvastam egy statisztikát, hogy a kezdő halasok 80%-a fél éven belül hagyja abba a dolgot.

De ezek a problémák nem szükségszerűen járnak az akváriummal, csak ha valaki összegányolja és nem tartja be a nagybetűs szabályokat. Ezeket kezdőként is meg lehet ismerni és érteni úgy egy óra olvasgatás után.


Egyébként van aki egész életében kertészkedik, és nem un bele, pedig a növények még annyit sem mozognak, mint a halak. Mások meg egy kutyát megunnak egy hónap után és kiláncolják a kertbe. Az akvárium esetében is az emberen múlik minden.

2012. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

pont 11.-én jár le az első hat hónapom, de eddig semmi problémám nem volt. alaposan megterveztem az elején minden lépést és most már elég sokat tudok az akvarisztikáról és a halakról, de a növény részét nem tudom megérteni, ezért veszek egy kis 54 literes akváriumot amiben csak növények lesznek és megpróbálom azt a részét is megtanulni.

elég akvarista.hu-n az e-bookokat elolvasni és már van elég ismeret egy akvárium fenntartására.

2012. ápr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
és azt hozzá kell tenni, hogy itt gyik-on is sokat segítettek az emberek a kezdésben, de azok a kérdések inkább azért voltak hogy minél olcsóbban bele tudjak kezdeni. pl medenceszűrőt használtam kezdésnek, de ha azt nem teszem akkor még most se lenne normális szűrőm, csak látam hogy működik és ez motivált egy új szűrő vásárlására és szerencsére volt is egy jó teljesen új szűrő atman at-3338 13ezerért úgyhogy még szerencsém is volt.
2012. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát olyan halakat és növényeket tartok, amik tetszenek.

Ezeket nem unom meg.


De ha olyanom lenne amit nem én választottam ki magamnak, azt biztos megunnám az első héten :)

2012. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Én úgy mondanám, hogy egyszer fent, egyszer lent. A megunni szó egy kicsit túlzás. Eleinte lelkesek vagyunk, egy megfelelően gondozott akvárium sok örömet tud okozni. Számomra szuper relaxációs látványt nyújt. Egy idő után természetesen már nem annyira érdekel, ám egy kis idő elteltével mindig visszatér az emberbe az az érzés, hogy miért is kezdett el halazni annak idején.
2012. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!