Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kezdtetek bele az akvaris...

Hogy kezdtetek bele az akvarisztikába?

Figyelt kérdés

minek a hatására, mekkora akváriummal és milyen halakkal?

és nemet is írjatok légyszi akkor már egy felmérést is csinálok hogy a ffi akvaristák tényleg sokkal többen vannak-e mint a nők.


2012. ápr. 8. 14:33
1 2
 1/11 Dergo97 ***** válasza:

Férfi vagyok-

első kérdés meg is van.

Na! szóval előszőr is írd meg ,hogy milyen tipusú akváriumot szeretnél: Biotóp,Társas,Specificus.

Szerintem a megfelelő akváriumméret az 100-200 liter legyen.

A szűrő Lehet belső,vagy külső szűrő,És a teljesítménye: 100 liternél 300l/ óra

200 liternél 600-800 l/óra

Műnövényt ne rakj bele!

Az igazi növény sokkal mutatósabb és kivonja a vízből a nitrátot!

A halaknak nézz utána ,hogy mekkora akvárium kell nekik,milyen ph és egyéb értékek!

Valamint,hogy eggyütt tudnak e élni.

eggyenlőre ennyi az akvarisztikáról.

2012. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hogy KEZDTETEK bele nem hogy kezdjek bele. van akváriumom, de a szűrést nagyon alulméretezted. legalább 6x-osa legyen a szűrő l/h értéke az akváriumban lévő víz mennyiségének. pl 100 literbe 600l/h-s szűrő kell.

tisztában vagyok mindennel csak kérdeztem hogy ki hogy kezdett bele. aki nem szeretne az meg nem válaszol.

2012. ápr. 8. 15:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagybátyám búvár thaiföldön és spanyolban búvárkodott fél-féll évig, mikor hol volt meleg, és évente egyszer hazajött egy hétre és hozott egy rakat kagylót, meg minden szart amit a tengerből halászott, ezeket gyűlytöttem egy vitrines szekrénybe, meg hozott szép színes tengeris újságokat, amiből kivágtam a képeket és csináltam a falra egy bazi nagy montázst. Ez volt a szobám egyik falán. Én akartam halakat mindig, de anyám nem. Egy barátnőmnek volt nagy akváriuma, és a szomszédban volt egy térelválasztós több 100 literes, ami tök jól nézett ki. Aztán a szomszédtól kaptam egy kis halat egyszer sutyiban befőttesüvegben, de az megdöglött a 3-dik napon. Ezután nem is bírtam halakra nézni egy ideig. Később pedig megismertem egy srácot akinek volt egy szép kis növényes akváriuma és először neki vettem halakat, de aztán láttam hogy nem nagy ügy, így én is csináltam egyet. Kb 50 literest, black mollikkal, lámpa nélkül, eheim szűrővel, pár tő növénnyel az ablak elé. Nem algásodott, teljesen jó volt. Aztán beindult a fantáziám és egyre több akváriumom lett. Volt 7db is, hát most csak 5 van, de ebből 2 tengeri és nem olyan csúcs, mint amik az újságokban voltak, de nekem tetszik. A tengeri kicsit érdekesebb szerintem, de az édesvizi sem rossz.
2012. ápr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nemet írjatok pls. ha jól tudom hable te lány vagy ha jól emlékezem egy másik kérdésre adott válaszodból

amúgy jó lehet nagybátyádnak mindig meleg helyen lenni és búvárkodni. lennék a helyében szívesen.

2012. ápr. 8. 15:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Csaj vagyok persze. Nagybátyámnak egyszer egy muréna átharapta a sarok csontját, és a sós víz is csípte, hogy majd bexart a fájdalomtól. Már nem búvárkodhet, de nem ezért, hanem mert öreg, vagy mittudomén, szóval most már csak búvárfelszereléseket gyártanak és Spanyolban élnek, úgy tűnik mostmár végleg.
2012. ápr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 YourDestiny ***** válasza:
Férfi, és azért kezdtem el, mert megtetszett. Kb. 8-10 éve indult ez a dolog nálam hobbi szinen, aztán néhány évre abbahagytam. 3 éve kezdtem el újra az akvarizálást.
2012. ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 YourDestiny ***** válasza:
*szinten
2012. ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiú, 16 éves. Kb 1 éve indítottam az első akváriumomat, ami rendesen üzemelt. Amikor még kb 5 éves voltam kikönyörögtem egy gömbakváriumot, amibe tarisznyarákot, aranyhalakat, csigákat tettünk. Élő növény nem volt benne. Ezek aztán mindig elpusztultak néhány hét eltetlével. Apával sokat találgattunk, hogy mi lehetett az oka. Aztán egyszer beszereztünk egy kis flakon sera baktérium kultúrát, amit az aljzat nélküli akváriumba tettünk, mivel úgy gondoltuk, hogy ez fertőzést okoz. Az eladó sok halra mondta, hogy nagyon könnyű kb egy 5 literes akváriumba tartani. Minden hétre teljes vízcserét javasolt. A második tömegpusztulást látván elment a kedvem az egésztől, majd egy évtizeddel később újra foglalkoztatni kezdett a dolog. Növényekkel dús akváriumról álmodoztam. Ekkor arra gondoltam, hogy nagyon egyszerű dolog az akvarisztika. A jól ismert halastól kaptam egy nagyon algás valiznériát és egy lepukkant hólyagos vízikelyhet. Utánaolvastam és kérdezgettem a dolgoknak. Ti ajánlottátok a profitot, és a carbot. Az akkori ezer valahány száz forintos áruk nagyon egetrengető volt számomra. Majd beruháztam egy "csúcskategóriás" neptun növénytápsóra. Úgy gondolván, hogy ezek majd megélnek valahogy. Az akvarisztikai boltban nem kaptam elérhető áron növényeket. Egyszer apukámmal ellátogattunk egy helyi vízinövény tenyésztő telepre, ahol rámsózták a legfényigényesebb, legcsodálatosabb növényeket. A növények nyolcvanöt százalékának maradványait egy hónap múlva az Eheim belső szűrőm szűrögette. Béke poraira. Majd megvettem az első üveg easy carbomat. Néhány hónappal később rájöttem, hogy ez magában nem ér semmit, majd eldöntöttem - mert minden fejben dől el - ,hogy az akváriumom felvirágoztatásának útjára lépek. Néhány alapos megfontolás után elmentem a boltba az első flaska Profitomért, majd beszereltem egy növényes fénycsövet is, és kis idővel később egy kompakt izzót is. Bővítettem a felszerelést egy élesztős co2 rendszerrel. Néhány nap múlva az algák megjelentek. Azt hittem, hogy kivágom hirtelen az ablakon:) De kiszedegettem a csöveket belőle, és most ezekkel üzemeltetem a szintén házi artemia keltetőt. Kb egy héttel ezelőtt üzembe állítottam az első külső szűrőmet, ami természetesen házi gyártmányú. A szigetelést olyan jól megoldottam, hogy a szivattyú az akváriumban van, és a befőttesüveg tele kínai (: kerámiagyűrűkkel, raschel zsákokkal, és filtervattával, meg néhány szem kerámia cserépdarabbal. Jelenleg ez a szerkezet végzi a denitrifikációt zusamen kompleto 2,5-3 ezer forintból. Szerintem jó üzlet volt. Az akváriumom rengeteget változott - szerencsére pozitív irányba - az utóbbi húsz nap folyamán. Egy korábban beszerzett ricca, vagy valamilyen más moha között egy másik, eddig számomra ismeretlen növényt fedeztem fel. A moha elhalt, majd a benne lévő növénykezdemény pedig folytonosan növekedett a red moor fára... Ezután segítségért fordultam hozzátok, hogy ismertessétek velem a növény pontos fajtáját, majd megtudtam, hogy ez nem más, mint egy kis darab törpebakopa. Legalábbis azt a választ kaptam. Most, hogy elég nagyra nőtt, és az indiai vízicsillagra tudnám tippelni.

A véleményem szerint kell az embernek egy idő, mire megérik az akvarisztikához. Vagy arra a szintre, hogy beismerje, hogy áldozatot kell tenni a szép akváriumért. Emlékszem, hogy anno hogy örültem, hogy kb 20 ezerért megvettem a 72 literes akváriumomat Eheim pickup 2010-es szűrővel, műanyag tetővel, világítással (ami persze 15W daylight volt, majd 26W lett belőle, ami remélhetően szintén felkúszik még egy 10 Wattot.) halálóval, és akvárium alá való polifómmal. Majd következtek a további mocskos anyagiak. Az aljzat, növények, amiknek ma a 85%a él:)

Szép dolog ez az akvarisztika:) Most remélem, hogy a testvéremet is megfertőztem a dologgal. A dolog kétrétű, mivel az ő akváriumában szeretném a leendő red cherryk nőstény egyedeit tárolni időszakosan és jd a legszebbet a legszebbel párosítanám. Meg azért, hogy mégegy szép hobbija legyen. Nem utolsó sorban a jövő tanévben Szögeden fog tanulni... Majd szállítani fogja nekem a termékeket a trópus-szegedből:)

( a helyesírási hibákért elnézést kérek:))

Csaba/16

2012. ápr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok: ehet, hogy kicsit morbid dolog, és sok. de így kezdtem a dolgokat:-)
2012. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Dergo97 ***** válasza:
BOCCS!!!
2012. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!