Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyen van valakinek az akváriu...

Ilyen van valakinek az akváriumában? Tapasztalatok? Többi lent

Figyelt kérdés
Kértem a boltban általános talajt és a srác azt mondta, hogy erre rakjak még valamit. Ő ilyen leveleket ajánlott, de olyat még nem is láttam :( Van valakinek ilyen?
2012. ápr. 9. 15:38
1 2
 1/12 Platypus ***** válasza:

A levelek egyáltalán nem szükségesek egy akváriumba, a garnélák és az alganyalók szeretik, egyes biotópokba illik és ennyi. Az általános agyag talaj azért általános, mert magában lehet használni mindenféle extra nélkül. Persze jót tesz a növényeknek, ha van alatta táptalaj, vagy az esetleges garnéláknak, ha van rajta levél, de egyik sem alapvető felszerelés.


Tebang, ketapang vagy indiai mandula néven szoktak árulni egy levélfajtát halas boltokban, de a sima tavalyi tölgylevél is megteszi egy kis forrázás után.

2012. ápr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Garnélás az aki és még azt mondta, hogy amazonas-i levél :)
2012. ápr. 9. 15:44
 3/12 Platypus ***** válasza:
Az egyetlen amazonasi levél, amiről hallottam, az az amazonasi levélhal. Amazonasi biotópba tényleg használnak levelet, de ez a levél sima indiai mandula levél szokott lenni. Ez elég drága és teljességgel nélkülözhető dolog. Nekem ugyan van és eszik a garnéláim, de ez egy kis extra luxus csak. Egyáltalán nem létfontosságú, és nem értem, miért talajtakarónak javasolta, mert ilyen funkcióra teljesen alkalmatlan. A táptalajokat le kell takarni, de nem levéllel, hanem 5 centi általános talajjal. Az általános talaj fölé meg nem szükséges semmi extra. Milyen típusú talajt vettél egyébként?
2012. ápr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Volt ez a levél és egy 3x annyiba kerülő aljzat. Ez jobban is tetszik és nem is olyan drága 1892Ft
2012. ápr. 9. 16:21
 5/12 A kérdező kommentje:
*1890
2012. ápr. 9. 16:21
 6/12 Platypus ***** válasza:

Ha jól értem, akkor te most egy általános talaj helyett szeretnél levelet venni? Pontosan hogyan is képzeled el az akváriumot? Táptalaj, fölötte levél? Vagy általános talaj, fölötte levél? Vagy nem értem. Mi van most az akváriumodban?


Levelet ingyen is gyűjthetsz, bármelyik tölgyfajta vagy a bükk levele is megteszi. De nem általános talaj helyett!

2012. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Általánosat kértem, de azt mondta, hogy inkább táptalaj jobb lenne és azt, hogy fölé szoktak rakni ilyen levelet is. Az akiban most semmi sincs. Táptalaj fölé meg levelek :D
2012. ápr. 9. 16:54
 8/12 Platypus ***** válasza:

Na ekkora baromságot is régen hallottam. Amit tanácsolt, azzal ki lehet irtani egy akváriumot! Ha a táptalaj fölött nincs legalább 5 centi általános talaj, akkor túl gyorsan beoldódik a vízbe és a legkisebb mozgásra is felkavarodik. Ezen pár levél semmit sem segít. Mondjuk olyan is van, hogy az általános agyag talajt hívja valaki táptalajnak, mert javasolt a növények alá, de ha egy boltos ezt keveri, az gáz. Keress inkább másik boltot, ha van rá lehetőséged.


Általános agyag talajok jó árban: JBL manado, Hobby bonalit, AN pro soil. Ha ezek drágák neked, akkor a sima bazalt mindenféle táptalaj nélkül jobb választás garnélákhoz. A gyökérről táplálkozó növények tövéhez rakhatsz táptablettát, ez még olcsóbb mint egy táptalaj.

2012. ápr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Aquatic Nature Pro-Soil-t kértem.
2012. ápr. 9. 17:13
 10/12 A kérdező kommentje:
A végén már a táptalajoknál kötöttünk ki.
2012. ápr. 9. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!