Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 500 literes akvárium, lehetség...

Dergo97 kérdése:

500 literes akvárium, lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

Pár keszeget,vagy más Magyarországon élő halakat tartanák fűtés nélkül külső szűrővel és egyebekkel.

Lehetséges lenne ilyesmi vadon élő halakat tartani?

(trópusi halaim már vannak,és ilyeneket szeretnék egyszer tartani)


2012. ápr. 10. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges. De ne kristálytiszta akváriumot képzelj el, hanem egy koszosabb, ágas-bogas, homokos tiszai biotópot. Néhány harcsa is szép lenne a fenéken.

Annyi a gond, hogy ezekből a halakból a nagy térhez képest minimális darabszámot tarthatsz és nem is túl dekoratívak.

A naphalak például szebbek, de agresszivitásuk miatt nem érdemes foglalkozni velük.

De amúgy meg lehet szépre csinálni, egy ágas-bogas dzsungel jól nézhet ki akár kárászokkal is.

2012. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szép lenne szerintem is. Vannak kisebb termetű hazai halak is, amelyek elég szépek. Szivárványos ökle, kisebb aranykárászok.

Bár tényleg nem lehet túl sokat tartani...

2012. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:

Az aranycompó egy nagyon szép hal, és elég lassan nő, így sokáig nem növi ki az akváriumot, ezt tavihal tenyészetekben kell keresni. A fiatal vörösszárnyú keszegek is látványosak. A kisebb hazai fajok közül a legérdekesebbek sajnos mind védettek. Ha lehetne, akkor öklét, fenékjáró küllőt és vágó csíkot tartanék egy folyóparti biotópban. Ezeknek a fajoknak a sűrű növényzet és a homokos talaj kombinációja jön be, elég látványosra össze lehetne hozni. Elvileg lehetne rá engedélyt szerezni és törvényesen összehozni, de még sosem jöttem rá, hol kell ezt intézni.


Régen próbálkoztam kis keszegek, kárászok tartásával, jobban alkalmazkodtak az akváriumhoz, mint egynémely "beakvarizált" faj. Már aznap, amikor befogtam őket, elfogadták a táplálékot. A csapvíz keménysége is sokkal jobban passzol ezekhez a halakhoz, mint a trópusi fajok zöméhez.

2012. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat!!! :)
2012. ápr. 11. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!