Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 124 literbe javaslatok szumikról?

Treská kérdése:

124 literbe javaslatok szumikról?

Figyelt kérdés

Hali. Szóval az akváriumom:

124 literes. Folyamatos szűrés és szellőztetés. Van 1 szűrőm 4 db szűrő szivacs van benne, nem tudom konkrétan a típusát de Tetra márkájú(120 literig jó, és egy kisebb Aleas IPF 228(ez 50 literig jó)

A vízhőmérséklet 25C fok.

Aljzatot évente cserélek. Most volt az első csere 1-2 hete.

Halak: 10 db rózsás díszmárna, 7db szumátrai díszmárna,7 db párduccsík, 1db stendhal-hal

Élő növényeim vannak.


A 2 kérdésem:

1. Az egyik növényem ami elég nagy egy cryptocoryne wendtii. Ez az akváriumom jobb sarka felé van, ott van elég sok fatör. A növény elég nagy. A fatörzs alatt van a stendhal-hal "lakása" és a szumik mindíg a wendtii-ba bújnak. Néha úszkálnak, de többnyire abban a növényben alszanak? Miért?:S Úgy néz ki minden rendben van, de teljesen "beemósodtak" 1-2 példány szokott úszkálni a rózsás díszmárnákkal és ennyi.


2. Nyáron hogyan hűtsem úgy a vizet hogy nem pusztulnak el a halaim? Tehát jegelés, hideg vizezés kizárva. Ami biztos hogy köv héten veszek egy oxigénporlasztót a vízbe a nyári szezon miatt. Nyáron van hogy 36-39 fok van a szobámban. Szóval ötletek a hűtésre?



Egyéb jótanácsok? ( Az akvárium nem túlzsúfolt, még a határ alatt van, a halak eloszlása pont jó, tehát ilyen jellegű segítségre nem szorulok)


Köszi előre is meg minden.. :)


2012. ápr. 13. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem értem, hogy miért kell neked évente aljzatot cseréni, táptalajod van?

Minden esetre ez a hatalmas változás (beállt szűrőbacik kidobása, ammónia felkavarása, stb. könnyen betehet a halaknak. Tudni kellene kicsit pontosabban, hogy hogyan és miért történt ez. A víz ugye megmaradt, azt nem cserélted le teljesen? Szűrőt ugye nem mostad ki?

Rendszeres részleges vízcserét szoktál végezni?


A második kérdésre a válsz: sehogy. 40 fokról te ha meggebedsz sem fogod 30 fok alá vinni a hőmérsékletet. Hűteni amúgy úgy lehet, hogy leveszed a fedelet és ventilátorokkal gyorsítod a párolgást. De ez csak néhány fokot jelent. Vehetsz akváriumi klímát is, de egy sima olcsóbb és legalább te is jól érzed majd magad.

Amúgy csak az marad, hogy hűvösebb helyre költözteted őket.

2012. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 YourDestiny ***** válasza:
Ha 39 fok lenne a szobában, szerintem te sem maradnál meg benne, nemhogy a halak. Szerintem kuka a hőmérő, a 39 fok lehetetlen egy szobában.
2012. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Részlkeges vízcsere hetente 20-30%-os. Egyébként deszt vizet használok hogy lágyabb legyen a víz:) Persze hogy hagytam az előző beállt vízből, a szűrőt nem teljesen mostam ki, de mivel élő növények vannak sok növényi rost kerül bele, ezért azt hetente szoktam mostni, nem teljesen, de úgy hogy azért a víz átfollyon rajta:)


hát sajna 10. emeleten lakok és a szobán a rohadt ház rohadt szélén van:D bár pár dologt kitaláltma már a szoba hűtésére közben.

2012. ápr. 14. 09:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Az alljzatot me azért verélem mert már jópár helyen sárgák voltak a kövek, vagyis a kövek alatt az alljzat.
2012. ápr. 14. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!