Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya fürdetés? Hol,...

Kiskutya fürdetés? Hol, miben, hogy? Javaslatok?

Figyelt kérdés
Német juhász kölyök kutya alig 3 hónapos! Kicsit kellemetlen a szaga és gondoltam egy jó fürdetés nem ártana neki!Pincében tartom de gondoltam valami lavorban megfürdetem! Avon-os samponnal mossam a szőrét vagy Head&shoulders el? vagy szappannal?Mivel szárítsam meg utána, hajszárítóval? Tanácsok?
2011. jan. 12. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Kutyasamponnal. És tuti, hogy nem fogja hagyni elsőre a hajszárítót, úgyhogy ha ragaszkodsz a fürdéshez, akkor utána legyen bent legalább 4 órát.
2011. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
HA a kutyát nem a házban tartod semmiképp se fürdesd meg télen a hidegben! Ő egy nagyon pici kutya még, ebben a hidegben nagyon könnyen megfázhat. Mellesleg eszedbe ne jusson neked való samponnal fürdetni szerencsétlent. Az ő ph-juk másabb, mint a miénk, nagyon kiszúrhatsz vele. Nem véletlenül vannak direkt kutyáknak kifejlesztett samponok. LEges legvégső esetben egyszeri használatra babáknak való illatanyag mentes samponnal fürdess, de majd csak nyáron. Ha szegényke úgyis csak a pincébe van, nem mindegy hogy van egy kis szaga arra a kis időre amíg vele vagy? Miután gondolom amúgy is kinti kutya lesz, mindig is lesz egy kis kutyaszaga.
2011. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fűtött és takarított a pince ahol jelenleg tartózkodik! :) Kinnt fog tartózkodni persze rendes nagy udvar füves terület van hol majd tud szaladgálni meg ilyenek!GOndoltam azért nem árt neki a tisztálkodás!
2011. jan. 12. 17:39
 4/8 hell-ikon ***** válasza:

+1 napot szerintem még tudsz várni.

Holnap majd elmész vmi kisállatboltba és veszel normális kutyasampont.

De figyelj rá, hogy hígítani kell!

Közvetlenül szőrre, bőrre még kutyasampont sem szabad önteni.

2011. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ki fogja bírni nyárig. Amúgy is elég évente max egyszer fürdetni, vagy még ritkábban. Ha semmi nem indokolja, tehát nem fekszik be valami büdös dologba, akkor nem kell fürdetni, főleg ha nem is szereti mondjuk. A kutyák szőre öntisztuló.
2011. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 kutyasamponnal lehet csak fürdeti

2 ilyen időbe este érdemes ,miután kint elvégezte a dolgát. Hajszárítóval szárazra fújod. Reggelig meg megszárad teljesen.

3 kádba vagy zuhanyzóba kell fürdeti, mivel le kell zuhanyoztatni tiszta vízben

2011. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem most van 4 hónapos kis német juhász kölyökkutyám, tegnap lettünk túl az első fürdetésen :)


Héry márkájú samponnal fürdettem meg, egy kicsit meg is hígítottam, hogy ne legyen annyira tömény a bőrére, stb. Szivaccsal, meg a kezemmel szépen megsikálgattam a kádban, és a fülét is kitisztítottam erre való spray-vel, amit az állatorvostól kaptunk. Nekem egész nap bent volt a kutyus, nem nagyon hagyta a hajszárítót, pár percig sikerült csak azzal megszárítani, de egyébként amikor már megszáradt, akkor kimehetett :) 1 óra múlva aztán szépen kikeféltem a szőrét, és gyönyörű tiszta, illatos lett.


Emberi sampont ne használj, mert a kutyáknak más a PH értéke a bőrüknek, nagyon rosszat is tehetsz vele.

2011. jan. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én részemről nem fürdetném meg. Nekik még olyan kölyök szaguk van meg alom szaguk. Ez elmúlik.
2011. jan. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!