Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mangrove gyökeret szeretnék...

Mangrove gyökeret szeretnék rögzíteni aqua szilikonnal?

Figyelt kérdés
a mangrove gyökerem nem akar lent maradni az akvárium alján ezért egy nagy lapos kőre szeretném aqua szilikonnal rögzíteni. meg kell várni előtte, hogy kiszáradjon a gyökerem vagy vizesen is megfogja?

2012. ápr. 14. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem ragasztottam még vizesen, de a fa talán van olyan porózus, hogy egy kis nedvesség nem lenne akadály szerintem. Sőt, magasabb páratartalom mellett, gyorsabban köt a szilikon.


Viszont inkább azért válaszolok, mert egy mangrove, alapvetően egy nehéz fa, egy nagydarab, nagyonszáraz darab is max egy jó hónap alatt elmerülnek de gyakoribb az 1-2 hét. Ez olyan rövid idő egy akvárium életében, hogy arra a kis időre az is elég szerintem, ha odakötözöd a kőhöz.

2012. ápr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ez már egy hónapja itt van, de csak nem akar lent maradni :(
2012. ápr. 14. 13:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Van, mikor nagyon kusza benövések vannak rajta, amikbe levegő is beszorulhat. Ha olyan, akkor forgasd meg rázogasd meg, stb. Nekem full szárazon 4 kg, úgy emlékszem annak is több, mint 1 hónap kellett.
2012. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 YourDestiny ***** válasza:
Főzd ki, ha kell többször is. Van rá esély, hogy utána lent marad.
2012. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nehogy megfőzd a mangrovét!
2012. ápr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
Miért ne lehetne kifőzni? Az is fa...
2012. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
57%
Bizonyos fák puhulnak, de rövid ideig lehet őket főzni, de legalább leforrázni. Látod, mennyit bír.
2012. ápr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem várod meg míg megszárad a szilikon, akkor biztos hogy el fog engedni a ragasztás.


Egyébként damillal is oda lehet kötni egy kőhöz és a követ elásni a talajba.


Én régen csak annyit csináltam vele, hogy betettem az akváriumba, elsőre felrepült, aztán rátettem egy nagy követ és úgy volt. 1 hónap után levettem a követ és akkor már megszívta annyira magát vízzel, hogy lent maradt, de éppenhogy csak. 1 év mulva kivettem egy hétre a fát, majd beraktam újra és megint felrepült. Mikor kiszárad ez ilyen.

2012. ápr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vagy azt is megcsinálhatod, kicsit brutálisabb megoldás, hogy a követ átfúrod és egy aluminium csavarral odacsavarod alulról a fát hozzá. Az a tuti.


Csak a pala kő a fúrástól megreped és apró lapokra esik szét. Nekem van egy ilyen kövem aminek a közepébe fúrtam lukat, de az nem pala, sajnos nem tudom hogy mi a neve. Szintén lapos, de nem annyira.

2012. ápr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2012. ápr. 14. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!