Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bohóchalat szeretnék. Ennyi...

Bohóchalat szeretnék. Ennyi elég lesz?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy nehezebb a tartása, mint az édesvízi halaknak...

100 literes akváriumot gondoltam, az van elég jó áron, szekrénnyel együtt. Élőkövet, lehabzót és szűrőt vennék bele, meg persze sót. Úgy olvastam ,hogy a tengeri rózsa nem lételeme, így azt megkockáztatnám kihagyni... Természetesen az akvárium tetejében lenne világítás.

Mit gondoltok, ezzel a felszereléssel jól éreznék magukat? Vagy ha nem, mi kellene még? Vagy talán édesvízi akváriumot tanácsoltok? Nem akarom kínozni őket, viszont nagyon tetszenek és egyenlőre max. ezekre lenne lehetőségem, mivel nincs több megtakarított pénzem... :( Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2012. ápr. 14. 21:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mostmár átpakoltam az egészet egy 200 literesbe és vettem még halakat, de 1 évig 112 literbe volt minden. Ebbe a nagyobb akváriumba viszont több talaj kéne és több kő.

De nem vettem és elvan így is. A vödör szűrés helyett csináltam egy alsópolcos szűrést hozzá, kicsit több szűrőanyagot tettem bele, ezeket fejlesztettem újabban, és nemrég tettem rá erősebb lámpát is, mert láttam a korallokon hogy nem elég nekik az a fény ami a kis akváriumon volt, mert ez ugye azért 2x akkora lett.

Viszont itt a halak jobban elférnek, így erre jobb ránézni.

2012. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nézd meg milyen a bohóchal, beúszik a pohárba (belefagyaztottam az aljába egy kis halkaját)


[link]

[link]

2012. ápr. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
jaj, olyan szép... Úgy szeretnék... :( Nagyon szerencsés vagy! :)
2012. ápr. 16. 22:21
 14/14 anonim ***** válasza:

Különben ismerek olyat aki 1 éve tart egy nagyon kis akváriumban 1db bohóchalat lehabzó nélkül, úgy hogy ozmo vizet vesz valahol és heti 30% vizet cserél benne. Van bent mellette egy lapanemóna és abba bújkál. De ez nem éppen jó, ezt inkább nem kéne alapul venni. Én csak csodálkozom, hogy nála még nem döglött meg.


Nálam ez a bohóc nem megy bele a lapanemónába, csak a lithopytonba bújkál és néha a caulerpa alga közt, de az első egy hónapban abba se ment bele. Eleinte csak óvatoskodik ezekkel, aztán megszokja.

2012. ápr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!