Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerülne egy tengeri...

Mennyibe kerülne egy tengeri akvárium, csak halakkal?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett a tengeri akvárium, és sokat is olvastam már a témában. Arra lennék kíváncsi, hogy egy 100-120 literes akváriumban kb. 4 bohóchal, korallok és tengeri rózsa nélkül, fehérjelehabzóval, szűrővel és bontott élőkővel mennyiből jönne ki (körülbelül). Vagy egyátalán jó lenne ez így? Köszi a segítséget előre is :)

2012. ápr. 15. 17:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
szóval azt akarom mondani ennek még fény se nagyon kell, mert menekül a fény elöl, azért húzódik be a csigaházba, meg kövek árnyékába, és ilyen hülye helyekre.
2012. ápr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Platypus ***** válasza:

Szerintem valahogy úgy lehet, hogy egyes halak viszonylag rossz körülmények között is túlélnek, így lehet őket tartani összegányolt akváriumban is, tehát "szívósabbak", de semmivel sem igénytelenebbek mint a rózsák. Az elspórolt technika(szűrés, világítás) ugyanúgy rossz a halaknak is, csak jobban túlélik. Ilyen akvárium van a dohány utcai aqua computerbe, ha pesti vagy, megér egy látogatást, nagyon jó elrettentő példának. Csupasz műkő van benne, pár szerencsétlen hallal, az egészet vastagon borítja valami barna szőrös alga.


Ha meg már rendesen összerakod azt az akváriumot és nem sajnálod a pénzt a szűrésre, akkor a lágykorall és a rózsa sem problémás. A kőkorall már egy más kategória gyönyörű, de milliomosoknak való hobbi.

2012. ápr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

HABLE: Ez a kis rózsaszin hal GYÖNYÖRŰ:D Kb mekkora fog nőni és mennyibe került?

Kérdező: Én ha csinálnák tengerit, akkor azt úgy csinálnám meg, hogy inkább gyűjtenék rá egy évig, és csinálnék egy NAGYON JÓT AMI A LAKÁS DÍSZE LENNE, minthogy most van 150 ezrerem és megveszem, hogy csak meglegyen... Előbb ahogy a többiek is mondták apró részletekbe...

1. Akvárium én min 250literest vennék hogy nézzen már ki valahogy

2. a működéshez szükséges dologok, annyira nem vagyok benne otthon, gondolom te tudod mi az szűrő, lehabozó stb...

3. berendezés

4. élőkövek

5. korallok

6. halak....

Remélem azért segítettem valamit.:)

2012. máj. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Édesvízi akvárium mellett döntöttem. Bár nagyon szeretnék tengerit, de nekem ez olyan... hogy egy Ford Mustangot is nagyon szeretnék :/

De sebaj, majd idővel. Most lesz majd egy 160 literes akim, egy-két vitorlással meg valami kisebb csapathallal. De azért mindenkinek köszönöm!

2012. jún. 16. 20:15
 15/16 kdragon ***** válasza:
annyi a lényeg ha 4 bohóchalat akarsz akkor 2 korall vagy anemóna(tengeri rózsa) szükséges,mert 2 párnak kell egy korall vagy anemóna és ha csak nőstényt vagy hímet veszel akkor nemet tudnak változtatni egyik nőstény lesz fiú stb ... nem ajánlott ennél több anemónát rakni mert akkor egyik megy a másikéba és ebböl véres harc lesz ! ha egy bohóchalat tartasz akkor nem kell tengeri rózsa (anemóna) .
2012. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

szia!


közelsem fog 2-3százezerbe kerülni ha néhány dolgot egy kicsit másképp csinálsz pl.:használt akváriumot veszel , bontott élőkövet/szárazkövet veszel stb nem kell feltétlen a bolti cuccot megvenni amin 100ezres haszna van az üzletnek ;)

2013. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!