Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium takaritása?

Akvárium takaritása?

Figyelt kérdés
vettem egy 50 literes akváriumot,2 pici aranyhal és 2 guppyval és mit ajánlotok ti hogy szoktátok takaritani?milyen idöközönként?valahol olvastam hogy teljesen kimerni a vizet,nem szabad,ez hogyis van?
2012. ápr. 16. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
én nem szeretnék kötekedni de aranyhalat nem lehet 50l akvàriumba tartani!! http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..
2012. ápr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg havonta illene, de én csak 2-3 havonta szoktam. Egy lavórba merek vizet az akváriumból, ebbe rakom a halakat, növényeket. Kb. a víz 1/3-át merem ki nekik. Aztán kiviszem az akváriumot a fürdőbe, beleöntöm a tartalmát a kádba. Az akváriumot sima vízzel mosom le, a szivacs dörzsis felével sikálom, ami nem jön le így, azt ecettel. Utána alaposan kiöblítem. Vegyszert nem ajánlott használni, mert ha véletlen marad benne egy kicsi, megöli a halakat.

Aztán átmosom a kavicsokat, dekorációkat. Erre a legjobb a körömkefe, illetve a kavicsokat be kell rakni valami záródó edénybe és alaposan megrázni. Lesúrolják egymásról a koszt. Persze ami törékeny, azzal ilyet nem szabad.

Végül ha mindent leöblítettem, visszamegy az akvárium a helyére és feltöltöm. A halakkal kiszedett víz megy vissza, a maradékot pedig állott vízzel (amit két nappal korábban már leengedtem egy vödörbe) töltöm fel.

Legvégül ablakpucolóval meg szoktam mosni a külső üvegeket, hogy tuti ne legyenek cseppesek :)

2012. ápr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vagy nézdmeg ezt : [link]
2012. ápr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkora baromságot mondott a második válaszoló, hogy mindjárt felrobbanok, tehát erre reagálok először.


Egy normálisan beállt akváriumot néhány évente takarítunk ki teljesen, a 1, illetve 2-3 hónap nagyon durva hiba, állatkínzásnak minősül ilyen mértékben stressznek kitenni a halakat.


Kell egy normális szűrő, valamint HETI rendszerességgel le kell cserélni a víz 25-30%-át, aljzatporszívózással egybekötve. Így fenntartható a kitűnő vízminőség éveken keresztül.


Kedves kérdező: Nagyon felkészületlenül vágtál bele az akvarisztikába, a legelső az lett volna, hogy legalább az alapokat rendbe rakod. A takarítás módját leírtam, viszont nálad sokkal nagyobb probléma, hogy az aranyhal hidegvízi, tehát 20-22 fok neki a maximum, amiben jól érzi magát, valamint 150 liter számukra a minimum. A guppik pedig trópusiak, nekik 24-25 fok az ideális, de 2 db. nem tartható belőlük.

A legjobb lenne, ha azonnal visszavinnéd az aranyhalakat és guppikat vennél helyettük: 2 hím és 4 nőstény arány már tökéletes. Melléjük pedig fér az akváriumba néhány platti és egy kisebb csapat törpe páncélosharcsa például.


Ajánlom olvasásra akvarista.hu-n való regisztráció után a főoldalon található Kezdeti lépések című könyvet és társait. Ingyenesek, hasznosak.

2012. ápr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
A 2. válaszolóra inkább nem reagálok, kegyetlen, amit művel. Murr nagyjából mindent leírt. A kezdeti lépések és a szűréssel kapcsolatos e-könyvet mindenképp el kéne olvasni. A heti 30%-os vízcsere egy napig állni hagyott vízzel elhagyhatatlan, a leszívott vízben pedig kitakarítod a szűrőt.
2012. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!