Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ajánlanátok édesvízi halakat...

Ajánlanátok édesvízi halakat egy 200 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék agresszív halakat, inkább olyan "kíváncsiakat", amik odajönnek az akvárium üvegéhez, nem pedig elbújnak, ha közelebb megyek... :) Talán furcsa, hogy a halaktól várom hogy "játékosak" legyenek, de gondoltam megkérdezem, létezik-e ilyen hal egyáltalán... Vagy az összes hal félénk? Elnézést a buta kérdésekért... De még kezdő vagyok.. :D

2012. ápr. 21. 11:00
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
De kár... :( És a vitorláshal az kb. mekkorára nő egy 200 literes akiban? Mert én láttam már olyan 15 centiseket is egyszer... o.O Minegyikük ilyen nagyra nő?
2012. ápr. 21. 11:27
 12/23 anonim ***** válasza:
Hát olyan 10-15 centisre, viszont minden kezdő bakit jól tűr és vagy 10 évig él.
2012. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
És mennyit tehetek belőle egy 200literesbe? Szeretnék mellé tenni bolíviai törpesügeret, azokkal együtt tartható?
2012. ápr. 21. 11:35
 14/23 anonim ***** válasza:

Itt vannak barátom vitorlásáról régi képek, ennek szép színe volt szerintem (fekete-ezüst):

[link]

2012. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
De egyébként a törpegömbhal is jó, csak az olyan mini, hogy 200 literben elvész. Ezeknek nem kell só és odajönnek az akvrium elé bámulni az embereket, mintha mi lennénk a halak és ők az emberek, és lehet ebből sokat tartani együtt, de azt nem tudom, hogy más halakkal lehet e társítani, eddig még csak jaguárcsík (kuli kuli) hallal láttam együtt. A kis csigákat megeszi. Tartottam ilyet is, de csak 20 literben volt 4db egy évig aztán eladtam őket. [link]
2012. ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szerintem neked akármilyen hal jó, ami nem félénk, nem bujkálós típus.

Egy nagy csapat szumátrai díszmárna jó választás lenne. Őket még ki lehetne egészíteni nagyobb razbóra fajtákkal, meg a sziámi algaevő is illene hozzájuk.

2012. ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
nekem 165 literben van 4 vitorlás és minden mozdulatomat követik és amikor az akváriumnál vagyok akkor rá vannak tapadva az üvegre, és még hozzájuk is érhetek, akkor sem mennek el. vannak még dániók, azok azért viccesek, mert amikor belenyúlok a vízbe akkor elkezdik a szőrt csipkedni a karomon ami eléggé csikiz. de dánióból érdemes legalább 15 darabot tartani, mert amíg csak 8-an voltak akkor sokkal jobban féltek. vannak még cápamárnák és gurámik is, azok is odajönnek de azok kicsit félénkebbek, de kíváncsiak is. Én szeretem a halaimat és amikor leülök az akvárium elé akkor úgy érzem, hogy ők is szeretnek engem, még ha csak kíváncsiságból néznek is engem.
2012. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nahát... Nem is tudtam, hogy ilyen széles a paletta! :) Neki is álok végigböngészni amiket írtatok, aztán meglátom, melyik lesz :) Köszi mindenkinek!
2012. ápr. 21. 15:40
 19/23 A kérdező kommentje:
És a fátyolfarkú aranyhal?
2012. ápr. 21. 16:16
 20/23 anonim ***** válasza:
az 40 centisre nő, és nyáron nehéz hűteni a vizét
2012. ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!