Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most higyjek neki vagy ne?...

Most higyjek neki vagy ne? Halgassak ra?

Figyelt kérdés

Van egy baratnom, 1,5 eve ismerem. Azt mondja, evekig voltak halaik, eloszor egy 25 literessel kezdtek, majd egy 60 literessel es vegul egy 160 literes akvariumuk volt.

Nehany dolgon kiakadtam, amit mondott. Elkezdtem olvasgatni a temaban, mert en is szeretnek halakat tartani, mar van is egy akvariumom (120 liter), mar csak be kell rendezni, venni hozza cuccost, meg persze halakat venni.

Azt mondja, mar a 25 literes akvariumot se takaritottak surun, de az meg oke, 2 hetente csereltek vizet benne. A nagy akvariumot viszont azt mondja, hogy 2-3 havonta cserelte benne a vizet, szurot nem is takaritott, csak evente egyszer. Belso szurot hasznalt mindig, nemetbol hoztak, tobb retegu szurot (egyebkent en is belso szurot veszek, tobb retegut, kulso szurore nincs penzem) Mondja, hogy jol meg voltak a halaik, neonokat, guppikat, mollikat, algaevot tartottak, es hogy az algaevojuk meg szaporodott is, pedig azok allitolag nem igen szoktak akvariumban. Viszont a neonok nem tudtak, mert nem szedtek kulon oket parzasi idoszakra, de nem is bantak, mert nem tudtak volna mit kezdeni a kis halakkal.

Azt mondtak, hogy ugy lett haluk, hogy a baratnom hazaallitott az akvariummal es a halakkal egyutt, es ahogy felengedtek a vizet, mar tettek is bele a halakat. Es mindig is igy csinaltak. Mikor mondtam, hogy ha beleengedem a vizet, akkor majd en legalabb egy hetet varok a halak bekoltoztetesevel, csak nezett ram a baratnom es kerdezte, hogy minek. En meg mondtam, hogy olvastam, erre o, hogy nem kell kivarni az egy hetet se.

Most vegul is nem ketelkedem benne, hogy o ezeket igy csinalta, de akkor nem ertem, hogy mert mondjak, hogy varni kell legalabb egy hetet, meg hogy tesztelni kell a vizet (soha nem tesztelte, eleg kemeny a viz naluk), nem cserelt hetente-kethetente vizet, csak tobbnyire 3 havonta. Akkor most ez hogy van?


2012. ápr. 23. 10:51
 1/8 Platypus ***** válasza:

Ezt hívják úgy, hogy kockázat. Néha működik és életben maradnak a halak, de az esetek nagy részében inkább döglés a vége. Neki bejött, gratulálok, de ez olyan mintha nem csatolnád be a biztonsági övet.

Gondolom olyan halai voltak, amik jól viselik a nitrát- és az ammóniamérgezést. Mert a bejáratás kihagyása és a ritka vízcsere ezeket okozza. Ezt egyes halak képesek túlélni, de attól még minden állatnak rossz.



Az algaevő harcsák amúgy nagyon könnyen szaporodnak akváriumban, még szörnyű vízminőség mellett is.


Az egyetlen amit jól csinált, hogy a szűrőt nem pucolta. Azt nem is szabad, csak ha már nem tudja forgatni a vizet. A szűrőben lévő kosz valójában az a baktériummassza, ami a víz biológiai szűrését végzi. Ha kipucolod, nincs ami elbontsa a halpiszkot.

2012. ápr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fejemben nekem is él a kép a gyerekkori akváriumról, amiben rengeteg gyönyörű hal volt.

Ahogy emlékszem, nagyon jól elvoltak. Aztán kicsit jobban átgondolva a dolgot, hogy például egy vitorlás 10 évig él, nálam pedig jó, ha 1-2 évet töltött, rá kell jönnöm, hogy mégsem csináltam túl jól mindent, sőt...

A barátnőd sok hibát elkövetett és az idő megszépíti a dolgokat, nem biztos, hogy fenékig tejfel volt minden.

A szülők hajlamosak megkímélni a gyerekeket, kiszedni az elpusztult halakat és újat venni helyettük, úgy, hogy a delikvens észre se vegye. Nem szabad a butaságra hallgatni, bármennyire határozottan is állítják azt.

2012. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
En is erre gondoltam, hogy makja volt, meg jo turokepessegu halai. Jo, akkor inkabb csinalom konyv szerint, nem szeretnek kockaztatni (mindig bekapcsolom a biztonsagi ovet:D)
2012. ápr. 23. 11:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy hasonlattal élve, embert is lehet két négyzetméteren tartani kenyéren és vízen, max nem él 70-80 évig.

Az a kérdés mi a cél. Ha szeretnéd, hogy az állat is jól érezze magát, akkor olvass utána, mik az igényei és tartsd aszerint. Ha csak az kell hogy ne dögöljön meg (fél éven belül), akkor durr bele a diszkoszt a 30L csapvízbe egyből, aztán max félévente veszel egy újat. Szépnek szép.

2012. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hat igen, arrol mar nem beszelt, hogy milyen surun vettek bele halakat, majd tenyleg, megkerdezem mar.
2012. ápr. 23. 14:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyebkent most rendeltem egy halas konyvet, remelem olyan jo, mint amilyennek tunik. Tropusi akvarium berendezeserol, a benne tarthato halakrol szol. Nagyon tetszenek az egyes fejezetek cimei. Kulon szedi a szelidebb es agresszivebb halakat, kulon leirja, milyen halaknak milyen fajta akvarium kell, hogy az akvarium aljan, kozepen, vagy tetejen elnek, milyenek a varhato betegsegek, milyen novenyeket celszeru betenni, milyen talajjal, a vizrol is ir...egyszoval ugy tunik, mindenre kiter, amire egy kezdonek szuksege van. Igaz, nincsenek benne szep nagy szines kepek, de nekem az informacio a lenyeg. Ha szerencsem van es mindent megtalalok benne, akkor nem kell kiegeszito konyvet vennem hozza.
2012. ápr. 23. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:
A Horn-Zsilinszky: Akvarisztika című könyve a legjobb, az tényleg mindent leír a kezdetekről.
2012. ápr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan halak amik sok mindent kibírnak, de biztos volt köztük elhullás aztán az erősebbek maradtak, csak lehet hogy ő arra már nem emlékszik, vagy csak nem mondja.
2012. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!