Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecset (kefe) alga irtása, hogyan?

Ecset (kefe) alga irtása, hogyan?

Figyelt kérdés

A növényeimen elburjánzott ez a mohaszerű algafajta, sőt még a akvárium falán és a aljzaton is.

Van valami szer amivel le tudom szedni a növények leveleiről könnyebben, vagy egyszerűbb ha különrakom a halakat és egy olyan algaölő szert rakok az akváriumba ami rezet tartalmaz.



2012. ápr. 25. 13:33
1 2
 11/13 Platypus ***** válasza:
Frontosa válaszával nem értek egyet. Az én akváriumomban van ecsetalga, de csak lappang. Csak akkor jön elő, ha elhanyagolom a tápozást, közben meg hónapokig a legkisebb nyoma sincs. Úgy gondolom, hogy ennél az algánál egy kényes egyensúlyra kell rátalálni a fény, a tápanyagok és a növények igényei között. Ha ez megvan, az ecsetalga is eltűnik magától. Néhány hét alatt eltüntetik az állatok, ha egyszer abbahagyja a burjánzást. Az agancsalga ugyanígy működik, csak némileg gyorsabban reagál, mint az ecset. Helyi kezelésre az easy carboval próbálkoztam. A napi adag egyenesen az algára nyomva szépen kinyírja, de ez a fajta irtás hosszú távon halottnak a csók.
2012. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2012. ápr. 25. 22:26
 13/13 Frontosa ***** válasza:

Platypus:

Teljes mértékben egyetértek. Csak visszaszorítani lehet, de teljesen kiírtani nagyon nehéz. Bármikor előjöhet, ha valami éppen nem optimális, kimarad egy vízcsere stb. Nálam is ez a helyzet, csak mivel beépített hátterem van, azt nem tudom csak úgy kivenni és megmaradnak rajta a spórák. van úgy, hogy hónapokig semmi jele, aztán meg egyszer csak megjelennek a kis fekete csomók.

Üdv,

2012. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!