Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kolso levego pumpam van. A...

Kolso levego pumpam van. A levego csovet es a porlazstot az eggyik sarokba helyeztem el, de sajna a levego buborekok a sarok reszen egy a viz felszenen mardnak es elso ranezesre ugy tunik mintha habzana a viz. Van ra megoldas hogy ez megszunjon?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 27. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szűrőd is van?
2012. ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Túl sokat etetsz szárított vörös szúnyoglárvával. Ha megtalálom a dobozát, azt is megmondom milyen fajtával.
2012. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van persze kulon szuro,de mivel annak nem eleg nagy a sodrasa ezert hasznalok kulon lelegeztetot.etetni meg nem etettem mert meg csak 1hetes az akvarium.meg uresen megy
2012. ápr. 27. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen mintha habzott volna a víz, szerintem a gömbmohától. De még ilyen olajos fehér dzsuva is volt a tetején, hiába cseréltem vizet, 1 nap mulva megint ott úszott. Valamennyire kipakoltam az akváriumot, pl volt benne 3 nagy kő, amiből 2-t kivettem és volt benne rengeteg gömbmoha, aminek egy részét kivettem és kiraktam vödörbe. De még maradt benne egy kicsi mindenből.


Viszont teljesen ettől függetlenül a lámpa nem ment 3 napig, mert levettem, átraktam kis időre máshova.

2 napja visszaettem a lámpát, erre eltűnt a nyálka és eltűnt a habzás is. Azt nem derítettem ki, hogy ez mitől volt, de mintha a lámpa lekapcsolás segített volna rajta.


Persze előtte egy héttel még a szűréssel is variáltam, és csak azért csináltam hozzá egy külső szűrőt, mert már egy ideje zavart ez engem, hogy a víz tetejéről kellett lehalásznom a dzsuvát 2 naponta. Csakhogy a külső szűrő ellenére sem változott semmi.


Olyat olvastam, hogy a növények akarnak kommunikálni velem, azt jelzik ezzel, hogy szenvednek és változtassak valamit, de nem volt benne normális növény, csak gömbmoha. Elhiszem, hogy szenvedtek, csak közben szép zöld volt mindegyik, ezért nem is értem.

2012. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondhattad volna hogy egy hete megy. Akkor nem csodálkozom, majd elmúlik.
2012. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, hát ez megy régóta egy gyári Atman AT-3335-ös külső szűrővel, de nem voltam megelégedve vele. Ez helyett csináltam egy nagy szűrőakváriumot, aminek 5x nagyobb a felülete. Hely van benne bőven. Azt a szűrőanyagot is beletettem ami az atmanban volt és plusz még tettem rá újat is. Ezt a változtatást csináltam 1-2 hete.


De ami számomra érdekes volt, hogy mikor erre az egybefüggő olajos hártyára rádobtam halkaját, akkor ez fehér kis négyzetekre bomlott fel, tehát megváltozott a felülete. Mintha élt volna. Én azért magamban azt gondoltam hogy ezt talán egysejtűek alkotják.


Az akváriumról leszedtem a villanyt, pár nap mulva visszatettem, és először ekkor láttam, hogy jé teljesen tiszta a víz. Nem habzik a széle és nincs rajta hártya.


Akkor ezek nem élőlények voltak akik a fényhiánytól döglöttek ki? Ha esetleg újra visszatermelődik meg fogom nézni mikroszkóp alatt, hátha látok valamit. Vagy elviszem Platypushoz hogy vizsgálja meg :) Én nem hiszem, hogy ez nem élt.

2012. ápr. 28. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vízfelszín egy sor érdekes dolgot tud produkálni. (és itt nem csak az akvarisztikára gondolok)

Nem gondolnám tudatos élőlénynek tömege a hártya a vízfelszínen, de ha megvizsgálod azért oszd meg a tapasztalataid velem is. Kíváncsi lennék rá. Neked pedig itt egy videó a vízfelszínen uralkodó felületi feszültségről. (remélem jól írtam) http://www.youtube.com/watch?v=ySiMkLFAnUA

2012. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!