Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt a halaimmal?

Mi történt a halaimmal?

Figyelt kérdés

3 hete telepítettük be az új akváriumunkat-és eddíg minden rendben volt-azt viszont már többször megfigyeltük,hogy a 3 db serpa lazacunk olykor-olykor agresszívan kergetőznek.A mai napon mikor haza értünk az történt,hogy a guppiknak az összesnek lecsípkedték a farok úszójukat és 2 guppim ezáltal elpusztult...-most szedtem ki őket az akiból...:(.

Elkülönítettük a 3 serpa lazacot-jelenleg egy 5 l-es befőttes üvegben vannak-de nekem így nem kellenek-mert ilyen agresszívan nem tudom őket vissza tenni...-mit tehetnék,kinek adhatnám őket???Mit csináljak?Mi történt velük???



#akvárium #agresszív #serpa lazacok
2012. máj. 3. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet túl kicsi a hely.Hány literben vannak?
2012. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát adj fel hirdetést, akvarista.hu-n, vagy expresszen.

Vagy vidd be egy állatkereskedésbe, tedd le az asztalra, aztán futás :)

2012. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Huhh :D

30 L-BEN VOLTAK,NEM TUDOM MI LEHETETT A BAJ...-enni napi 2-szer is kaptak-éhesek sem lehettek..-nem értem...akvarista.hu-n?Lehet,hogy valakink kellene?

2012. máj. 3. 20:34
 4/10 Platypus ***** válasza:
Szerintem nem a lazacok a tettesek, hanem az úszórothadás vagy az ammóniamérgezés. Mindkettő képes rövid idő alatt eltüntetni egy hal úszóit, a mérgezés akár pár óra alatt is. 30 literben mindenesetre mind a társítás, mint a vízminőség gáz ennyi hallal.
2012. máj. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na de mitől lenne egy vadi új akváriumban ammónia?Én láttam konkrétan, hogy a serpák csípkedik őket...-szóval agresszívak nagyon...-hát a reggelt szerintem nem érik meg az üvegben..
2012. máj. 3. 20:58
 6/10 Platypus ***** válasza:
Az ammónia és a belőle keletkező nitrit épp a vadiúj akváriumokban a legveszélyesebb, mivel az akvárium és a szűrő baktériumflórája még nem készült fel a lebontására. A halak ammóniát pisilnek és adnak le a kopoltyúikon keresztül, ilyen kis akváriumban, ha nem járattad be rendesen vagy a szűrőd nem az igazi, akár pár napnyi adag is halálos lehet.
2012. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezen kívül nincs olyan, hogy 3 db serpa lazac. Maximum a te elképzeléseidben, de amúgy ilyen nem létezik.

Ezért nem is tudnak normális serpa lazacként viselkedni.

8-10 db -nál kezdődik a serpa lazac tartása. Ehhez 3× ekkora akvárium kell. Annyian, és olyan helyen mutatnak természetes viselkedés formát.

2012. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Etetni pedig naponta 1-szer, hetente 6-szor.

A túletetés csak tovább terheli az amúgy is instabil vizet.

2012. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy mit kéne csinálni...

Miután a mostani halaidat valószínűleg rövid úton kivégzed, elölről kéne kezdeni az egészet. (vagy nem) Ha igen, akkor egy kis olvasással, az általános alapok elsajátítása miatt.

Aztán csinálhatnál egy akváriumot mondjuk egy bettának.

Őt egyedül tarthatnád, 30 literben nem társítható.

2012. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem a csipkedés a faj tulajdonsága.. ugyanis nekem is van egy 60 l-es akváriumom, amibe sok fajta hal található, köztük 8 serpalazac és a 6 neonhalamból 4 elpusztult, mert lecsipkedte az uszonyaikat a serpa nemzetség. :(

Szóval szerintem ha egy békés akváriumot szeretnél, inkább válassz másik díszhalat. :/

2014. dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!