Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 40 literes akváriumom...

Mort1981 kérdése:

Van egy 40 literes akváriumom amiben sajnos nagyon sűrűn kell vizet cserélnem, mert a cserétől számított harmadik vagy negyedik napra tejszínű zavarossá válik. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Az akváriummal lassan egy éve foglalkozom, van benne keringető és szűrő berendezés, amit folyamatosan használok, emellett időről -időre szoktam fertőtleníteni az eszközöket és amű növényeket, valamint a kavicsot az aljában szintén átmosom,a vizet forralva és forralás nélkül egy napig állva hagyva is próbáltam már beletenni, de ugyanazt az eredményt hozta. Éppen tegnap mostam és fertőtlenítettem ki mindent és emellett lecseréltem a vizet, mégis a vízen lehet érezni azt az állott szagot, amit a halastavak környékén lehet érezni, pedig nem csak forralom, hanem próbálom "tisztítani" is (egy akvariszta szaküzletben tanácsolták, hogy ne csak sima vízzel, hanem háztartási sósavas oldattal fertőtlenítsek, mert az jól átmosva nem árt a halaknak) Ezenkívül próbáltam már javítani víztisztító tablettákkal (azt hiszem valami kristályvíz tabletta volt a neve a bogyónak), meg raktam már bele sok mindent a metilénkéktől kezdve sok más szerig, de az eredmény ugyanaz lett. Etetni egyébként szoktam lemezes haltáppal, néha vizibolhával és az algaevőknek olykor-olykor dobok be tablettát, vagy algakockát morzsolok, de amennyien vannak nem sok hullik le a cuccból az aljzatra. Egyenlőre a gurámikat nem zavarja a dolog, meg a Black mollykat meg az algaevő harcsáimat sem, de a guppikat, meg az egy szem sziámi harcos halamat féltem. Nem tudnátok tanácsot adni, mit tehetnék még, mert már azon agyalok, hogy ha rámegy ingem gatyám lehet akkor is fel fogom tölteni az akváriumot ásványvízzel, hátha az használ... Előre is köszönöm a válaszotokat.

#tejszínű
2012. máj. 4. 20:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ja és havonta is csak 20% vizet szabad cserélni. Semmilyen sósavval, vagy tisztító szerrel nem szabad tisztítani. Mert a halak és növények egészsége miatt. Csak új, sosem használt mosogató szivaccsal érdemes az üveget tisztítani belül. Amit félre kell tenni külön erre a célra.
2019. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!