Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes akváriumba milyen...

60 literes akváriumba milyen halat tartanátok?

Figyelt kérdés
Érdekelne,hogy a neonhal,guppy,betta és molly halakon kívül milyen halakat tartanátok 60 literes akváriumba.
2012. máj. 5. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Neonhalat,mollyt amúysem lehet.Én valamilyen nanohalat tartanék benne sziklásra berendezve.Esetleg csigasügereket.
2012. máj. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a három hal (neon, guppy, betta) nem illik össze. Persze attól még szokták tartani őket együtt. Én nem tartanám, mert a betta megcsipkedheti a guppik úszóját, a neon meg egy sokkal nyugodtabb típusú hal, mint a guppik. Törpe páncélos harcsát szoktak tenni betták mellé, vagy neonok mellé, mert a páncélos szintén nyugodt, nem sok vizet zavar, alul elvan és túrogatja a talajt.


De én nem tartanám egyiket sem.


Inkább ezeket a kis halakat:

[link]

2012. máj. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Utána olvastam.Neonhalak általában 4cm-esk,és minimum 60 literesben már tarthatóak.

De írtam milyen halakat nem akarok.

2012. máj. 5. 23:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Jó, de mollyt ne rakjál bele, mert az nagyobb és tök ideges lesz tőle a többi hal.


Akkor tegyél csak neont bettával. Az nem elég?

2012. máj. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket,és a válaszokat.

Kedves ma 23:50-

Írtam,hogy guppy,betta,molly és neon halakat nem szeretnék tartani.Ezért is tettem fel a kérdést,hogy ezeken a halakon kívül ki mit tudna ajánlani amiknek a 60 literes akvárium elég lenne.Nem szeretnék mondjuk egy aranyhalat belepréselni..(mert neki kicsi az akvárium)

2012. máj. 5. 23:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Hjaa, bocsánat. Elnéztem.


Akkor lehet rakni bele nano halakat

mellé törpeszívóharcsákat:

[link]

mellé csigákat:

[link]

és garnélákat is:

[link]


Mást is lehet, ha nagyobbakat akarsz, pl

2db ramirezit + 1db kockás bölcsőszájú halat, +2 kakadu törpesügért, de ezeket kicsit lágyabb vízbe lehet csak tenni. (2db kockás bölcsőszájú halból a hím kinyírja a nőstényt, azért abból csak egyet érdemes, úgy nem bánt senkit) Ezek mellé is mehet 2-4 törpeszívóharcsa és néhány csiga - de bár ez a kombó lehet hogy inkább már olyan 70-80 literbe lenne jó.

2012. máj. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fogasponyok és a kalászhalak közül is lenne ami jó,

csak ezek lágyvizesek (10 NK körül jó nekik)

[link]

[link]


Sima csapvízbe ez a törpe fogaspontyocska még ami jó elméletileg:

[link]

2012. máj. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Neonhal, guppi, esetleg 2-3 üvegharcsa, és szerintem fekete molly-t is rakhatsz... nekem 2db van belőle, és nincs semmi bajuk a halaknak...
2012. máj. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ma 15:56

köszönöm a választ.De légyszíves legközelebb olvasd el a kérdésemet is.

Írta,hogy milyen halakat nem szeretnék,de felsorolod hogy azok jók..Mindenesetre köszönöm,hogy szántál rám időt.

2012. máj. 6. 19:11
 10/10 anonim ***** válasza:

tetra4-5 db( nagyon szívós és van colour verziója is mindenféle színben)elég nyugisan "ücsörögnek a vízben" ha épp nincs zsákmány :)

esetleg hozzá fentre baltahasú lazacból (max 3)


vagy pár platti (pl mickey mouse, mutatós az is)


fentiek közül bármelyik mellé pár törpe szívó


néhány dánió (pink, zöld) esetleg bár kicsit idegbetegek, ahogy kergetőznek, de ha csak alul lesz mondjuk 3 -4 pandaharcsa meg 1-2 szívó akkor elörjönghetnek

2012. máj. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!