Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám normálisan és...

Hogyan tudnám normálisan és legolcsóbban megvilágítani a 90*30 cm,50 centi magas akváriumomat úgy, hogy sokféle növény szépen fejlődjön benne? (Meg persze a halak)

Figyelt kérdés

Az jó lenne, ha ebből kettőt vennék? : [link]

És ha ez megvan, hogyan folytassam? Vennem kell egy előtért, abba valahogy beszerelni, majd meglehet azt csinálni, hogy egy üveglapot, ami nem fedi be teljesen, ráteszek az akváriumra, és arra meg csak simán rárakom az előteret? Nem igazán értek hozzá.



2012. máj. 12. 21:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Hát elgondolkodtam, meg az előző hozzászóló is segített (köszönöm) és lehet inkább a fénycsöveset választom mégis, mert félek hogy a kompaktos nem világítaná meg eléggé. hable, le tudnád írni lécci, hogy hogyan tudnék összerakni akkor egy olyat mint az első verziód? Nem tudom milyen hálózati kábel, egy eres kábel kell, teljesen nem értek hozzá :) ha linkeket is adnál, hálás lennék :D

És még azt szeretném tudni, hogy ha nem páramentes foglalatot veszek, és lefedem az akváriumot és fölé lógatom a lámpát úgy is jó?

2012. máj. 13. 20:33
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem van 24W T5 és van 26W kompakt izzó, és ugyanúgy világít, de valóban a HO megnevezésű jobb a T5-ök közül, azt használják növényesekbe.


Itt az izzós akváriumom:

[link]


Mindegy mit választasz.


Ha elmész a tungsram márkaboltba a Bécsi útra, ott a srác lerajzolja neked hogyan kell bekötni, ő tudja mi az az 1 eres kábel, csak mondni kell neki - merz azzal tudod összekötni. A hálózati kábelt meg a konnektorba dugod azon van a villásdugó a közepén meg egy kapcsoló.


Én már vettem ott a bécsi úton bonyolultabbat, 2db dulux fénycsövet 2x 35Wattost, de azt nehezebb összekötni, mert több luk van rajta és sok drót kell hozzá, de azt is lerajzolta nekem a srác, tök jól beszámozta és itthon simán össze tudtam rakni. Ha nem számozta volna be, akkor szívtam volna vele az biztos :D A dulux pl baromi erős fényű, csak azért nem ajánlom, mert nagyon tud algásítani, úgyhogy inkább ezt én már csak szobanövényekhez használom, ahhoz csúcs, mintha a nap sütne, de akváriumhoz valamiért nem olyan jó.


Mindegy, ha elmész oda az eladó elég normális, meg lehet tőle kérdezni, hogy mihez mit kell venni, hogy működjön.


Nem muszáj páramentes foglalat sem, lehet simát is használni. Én pl T8-asokból használtam simát, úgy hogy nem is volt alatta üvegtető, csak belraktam egy fa tetőbe csomó féle foglalatot, amit össze vissze találtam, szereztem, vettem.

[link]

De hátul hagytam szellőzést neki és egy kis PC ventillátort is tettem bele, ami hűtötte a csöveket, nyáron meg a nyitott akváriumot is.

Nem igazán állt meg a tetőben a pára, de a tető (bútorlapból volt összecsavarozva) és a széleinél, az élfóliázásnál alul kezdett púposodni a párától, ezért az éleit külön utána celluxxal levédtem. Ilyen szempontból a fatető úgymond elég rossz :) Persze meg lehet csinálni másképp is. Mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik.

2012. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tehát ez a nagy akváriumom úgy volt, hogy csak egy fél tető volt rajta, az volt hátul. Elöl meg maradt szabadon is hely, hogy nyúlkáljak bele. Tehát ez ilyen félig nyitott volt.
2012. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen is T5 gyári armatúra: [link]


Ennél egy kicsit rövidebb, csak linket nem találtam hozzá, de lehet kapni a boltban:

[link]

Az enyém az 14 Ezer Ft-os 2x 24W T5 csővel együtt, csak az a baj vele, hogy ki kéne cserélnem benne a csöveket.

Legalább az egyiket, mert adtak hozzá egy 10 000 K csövet + egy piros növényest, de nagyon fosul nőnek alatta a dolgok. Sőt még az úszó növény is, ami először volt alatta, pedig az magason volt a víz tetején, az is elkezdett barnulni. Egy daylight cső 3ezer Ft lenne az aqua depóban hozzá, olyat kéne beletennem, megkérdeztem, csak nem vettem.

De valószínű hogy még egy kompakt izzót is rá fogok csiptetni pluszban, hogy legyen elég a fény, mert úgy látom hogy nem csak rossz a színhőmérséklet, de kevés is a fény. Ez 112 literes.

2012. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!