Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik lehetnek a fehéres de...

Mik lehetnek a fehéres de áttetsző gömbök a nővényeken?

Figyelt kérdés
Néhány napja kénytelen voltam a teljes vizet lecserélni (hosszú történet :S ) és 2-3 napja ilyen fehéres áttetsző gömbök vannak a növényeken.. Ez mi?
2012. máj. 13. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
csigapete?
2012. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nincsen csiga, csak hím betta és csak az egyik növényen van a 4 közül
2012. máj. 13. 16:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Pedig csigapete lesz. Mióta van az akvárium? Hány literes? nem lehet hogy a növényt az elmúlt 1 hónapban vásároltad?
2012. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de, 2-3 hete vettem a nővényt... az akvárium kb 1 hónapos halak 2 hete lakják! Nem mondod hogy csiga?!ilyen szabálytalan gömbök, semmi nincs benne se sehol csak áttetsző és 1 nővényen van csak... Olyan akváriumból vették ki a növényt ahol semmi nem volt. Se hal se semmi, csak növény...
2012. máj. 13. 16:45
 5/11 A kérdező kommentje:
72 literes az akvárium de meg van osztva... A kisebbik felében van ez a növény a hím bettával...
2012. máj. 13. 16:46
 6/11 A kérdező kommentje:
tévedtem! mindegyiken van! a valesnerián barnul is 1-2 levél... vegyem ki a növényeket vagy ez mi?
2012. máj. 13. 16:49
 7/11 anonim ***** válasza:

A növény lehet petés. ugyanis csigák lakják a növényes akváriumokat. Hiszen az egészséges fotoszintézishez nem szükséges, sőt kifejezetten hátrányos, ha alga telepszik meg a növény levelén. Ezért a csiguszok azt lenyalogatják.

Figyeld, és észre fogod venni hogy nem lesz mindig áttetsző.picike barna pöttyök lesznek majd benne. Minden pötty egy csigusz. Nem kell megijedni, ez általában nem probléma, inkább vérfrissítés. Egy olyan akváriumban ahol nem etetsz túl, és van rendes világítás, esetleg anci, akkor nem lesz a csigáknak táplálék, és nem fognak elszaporodni.Mindig lesz 2-3 vagy 5-6 de több sosem.

2012. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szia! Most gugliztam rá a csiga petére... Nekem nem ilyen... Sőt... Teljesen szabálytalan "gömbök" vagy csak ilyen foltok a növény szárán, levelén, tövén...
2012. máj. 13. 17:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Penész!!!!Nekem is volt de az egy fa darabon amit találtam és jól kimostam mert jól néz ki a nagy aksiba ilyen fehér izé de nem csak gömb alakú lehet.Nem veszélyen pont elenkezőleg a harcsák(házmesterek) imádják enyéjim is úgy megzabálták azt a penészt hogy az brutál imádták.
2012. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi

maláj csiga is megeszi?

melyik az a házmester? Anci?

2012. máj. 13. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!