Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leget, ezeket egy 105 l-es...

Leget, ezeket egy 105 l-es akváriumban tartani?

Figyelt kérdés

Hello!... Egy 105 l-es akváriumot, szeretnék berendezni, a következő, halakat tartanám benne:

- 2 paradicsomhal

- 3 vitorláshal

- 5,6 guppi

- 7,10 neon hal

- 2 algaevő hal


Ezeket lehet egy 105 literes akváriumban együtt tartani?

És, ha igen, akkor milyen vízinövényeket ajánlotok hozzájuk? (ha lehet, akkor egy tag egy növényt írjon, vagy felsorolva, lehetőleg képpel) Köszönöm! :)



2012. máj. 15. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Még csak véletlenül sem.

A paradicsomhal agresszív, gyakorlatilag semmi nem bírná mellette.

Vitorlás párválasztó, 6-ot érdemes tartani 300 literben (de min 150 liter egy párra)

A többi egész jó lenne, bár algaevőből elég lesz 1 ekkora helyre.


Amit én javaslok:

1 pár mézgurámi

10 vörösneon

6 guppi

1 anci

2012. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Guppi helyett lehetne amandalazac.
2012. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vitorláspárt 150 be sem ajánlanám. Kecsap hal meg felejtős. Két anci, 3 kisebb páncélosharcsa,(tokrátum harcsába az a baj 20 centisre nő, és akkor már kicsi lesz az akvárium) Amandalazac, 3-4 platti, és 8 neon. ( 8 neon lehet sok platival együtt. Várj csak 105 literesben jó ha van 90-95 liter víz. ) Platti kilőve. Inkább pár darab apróbb hal üveglazac vagy ilyesmi. Nálam jól elvannak a neonokkal.
2012. máj. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi 8 neonnál kevesebb ne legyen.
2012. máj. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a két paradicsomhal már megvan :( és azt olvastam, hogy azonos, vagy kb akkora nagyságú halakkal, lehet együtt tartani, és ha sok vízinövény van akkor a guppik és a kisebb halak el tudnak előlük bújni.
2012. máj. 16. 16:05
 6/9 A kérdező kommentje:
anci hal helyett még milyen halat ajánlotok??
2012. máj. 20. 13:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért nem jó az anci? Az jó ekkora helyre.

És ha helyette ajánlunk, akkor gondolom szintén algaevő kell, dehát az anci is az, akkor miért nem jó?

Egyébként nála inkább csak nagyobbak vannak, amik kirúgnák az aksi oldalát. Kisebből a törpe szívó harcsa viszonylag gyakori, és az egyik legjobb algázó. Viszont nehezebb a tartása, kényes a kajára!

2012. máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
... és erősen csapat igényes, nem lehet 1-2 db-ot tartani belőlük, kell egy minimum 6 fős csapat.
2012. máj. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én inkább valami színesebb halakra gondoltam..
2012. júl. 26. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!