Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2db Anci mellett lehet még...

2db Anci mellett lehet még tartani talajlakókat?

Figyelt kérdés

112 literes akváriumba mennének, rajtuk kívül guppikat szeretnénk (nem túl sokat, kb. 10-et).

Valahol azt olvasom, hogy elég 2 anci, melléjük mást ne, de láttam olyat is, hogy 2 anci mellé ajánlottak még 6db törpe szívóharcsát.


Még annyit megkérdeznék, hogy esetleg ajánlanátok guppi mellé színes halakat, amik kb. ilyen nagyok? Mi semmi hasonlót nem találtunk, amik (szerintünk) jól mutatnának velük.


2012. máj. 16. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ancik mellé már nem érdemes algázót venni, mert főleg a hímek eléggé agresszívan védik a területüket, kajájukat - nagyon zavargatnák a szívóharcsákat.

De én utóbbiakból javasolnék egy csapatot, sokkal jobban algáznak.


Guppik mellé tehetsz más elevenszülőket vagy pontylazacokat, esetleg pontyfélékből is vannak passzolók.

Pl: platti, esetleg xipho (nem a legjobb ekkora helyre), molly, zebradánió, titteya, serpalazac, tetra, neonhal, sávozott törpeszájú hal, kolibrihal, hadd ne soroljam tovább.

2012. máj. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) A harcsafélékről még gondolkodunk akkor.


Ismét beleástuk magunkat a halfajtákba, és ráakadtunk a leopárd dánióra. Igényeik szerint passzolnak, nagyságra is. Tapasztalatok esetleg a szivárványos guppik és leopárd dániók társításával?

2012. máj. 16. 12:57
 3/6 A kérdező kommentje:

Vagy egy mézgurámi pár? :) Tetszenek ők is.

Hát nem is olyan könnyű a halválasztás... :) Azt hittem a technika része a húzósabb, de egyáltalán nem biztos :)

2012. máj. 16. 13:12
 4/6 anonim ***** válasza:

A dániók passzolnak, guppival minden békés halat könnyű társítani, mert nagy a tűréshatáruk.


A mézgurámi már neccesebb, melléjük nyugodt úszású, lassú halak valók. A guppikkal talán nincs is probléma, a dániók már kicsit élénkebbek. Inkább javasolnám a parázslazacokat, titteyákat, ékfoltos razbórákat, neonhalakat. Ezekkel passzolnak igazán.


Például:

1 mézgurámi pár

10 vörösneon vagy ékfoltos razbóra vagy parázslazac

6 titteya

6 törpe szívóharcsa.

2012. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. máj. 16. 14:20
 6/6 Platypus ***** válasza:

Az Anci nem igazán a talajlakókat utálja, hanem az olyan fajokat, amik zártabb búvóhelyet keresnek. A nőstény Anci meg egyáltalán nem csinál bajt, csak a hímek hülyülnek meg.


Viszont az Anci helyett a törpe szívóharcsát én is csak ajánlani tudom. Jobb vízminőséget igényelnek, cserébe viszont nappal is aktívak.

2012. máj. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!