Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S Ü R G Ő S! Melyikből mennyit?

S Ü R G Ő S! Melyikből mennyit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 85 literes akváriumom! Vörös neonhalat, valamilyen guppit és sziámi harcoshalat szeretnék tartani! (Kezdő vagyok.) Mindegyikből szeretnék ebbe az akváriumba tenni és az lenne a kérdésem, hogy melyikből mennyit tehetek bele, hogy jól érezzék magukat?

Előre köszi a válaszokat! : )


2012. máj. 16. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

10 neon, 1 betta


Guppi minek? abból elég 4db :)

2012. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Guppit ne tegyél betta mellé, sokszor elmondtuk itt (olvass vissza), hogy nem lesz jó vége.

Sima neon sem mehet mellé, csak vörösneon. Amúgy ahogy hable mondta, 1 betta, 10 neon.


Azt viszont tanuld meg, hogy akvarisztikában nincs olyan, hogy sürgősen halat kell venni... A 2 hét üresjáratás megvolt?

2012. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt ő írta, hogy "Vörös neon"-t akar.
2012. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Guppiknak mi baja lesz a bettától? Nem hiszitek el, de legalább 10 guppi él boldogan egy szem bettával. Soha még csak a közelükbe se megy. Betta keresgél az aljzaton, szűrő tetején alszik, vagy az elvágott virágcserépben kandikál kifelé mint most is. Néha a növényekhez tapadva lesekszik, de tényleg csak akkor megy arrébb ha az anci már az ő szoknyáját akarná nyaldosni. Tényleg nemértem. Élő tubival, gyorsfagyasztott vízibolhával, és gyorsfagyasztott szúnyoglárvával etetek. Guppik ancik kapnak salátalevelet és uborkát. Roppant békés az én Koronás bettám.
2012. máj. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatoddal mondtad ki a lényeget, a TE Bettád békés.

De ez náluk nagyon egyedfüggő, és az is igaz, hogy nem létezik 2 egyforma akvárium.

Inkább az arányokat kell figyelembe venni, hogy mondjuk 10 ből 9-szer balhéznak a betták a guppikkal, ezért ha nulláról pakolunk össze egy akváriumot, hülyeség ekkora hátránnyal, vagy kockázattal indítani, egyszerűbb kihagyni őket.

2012. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Gondolom attól is függ, a guppik pontosan milyen változatba tartoznak. A kék és vörös fátyolúszós hímek olyanok az átlag Bettának, mint a vörös posztó. A hosszú, színes lobogó úszó az a tulajdonság, ami a hím Bettákat támadásra ingerli, ezt utálják egymásban is.
2012. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem hogy jól elvannak, ám mikor ivaréretté vált a bettám kinyírta az összes guppit.:( a többivel jól el volt.Csak a guppik szúrták a szemét.
2012. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!