Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális az ha a guppik...

Normális az ha a guppik szájnyílása zöld? (képpel)

Figyelt kérdés

Majdnem az összes nőstényguppimé ilyen, nem tudom, hogy eddig is zöld volt-e, mert csak nemrég vettem észre. Lehetséges, hogy elkaptak valamilyen fertőzést?

[link]



2012. máj. 28. 10:27
 1/9 Platypus ***** válasza:
Ez nem normális. A columnaris fertőzéshez hasonlít leginkább, de az inkább fehér vagy szürke foltot okoz a szájon, zöldről még csak nem is hallottam. A columnarist(szájpenészt) elsősorban a rossz vízminőség okozza, a kórokozó a legyengült halakat támadja. Érdemes lenne jó sok vizet lecserélni, majd megsózni az akváriumot(1kk/10 liter), az a guppiknak nem árt, enyhe szájpenész kezelésére viszont jó. Súlyos fertőzésnél már nem elég, de legalább a szűrét nem teszi teljesen tönkre.
2012. máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem még csak fél éve vannak guppijaim, de egyiknek sem ilyen a szája.
2012. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy a vízminőség jó, mert nagyon odafigyelek rá (naponta 2-3 litert cserélek le 54l-es akváriumban). És a viszonylag érzékenyebb kis garnélák is jól vannak. Lehet a sózást kipróbálom, de ettől elképzelhető, hogy specifikusabb kezelésre lenne szükség. Valószínű tényleg baj van, mert az egyik gyanúsan a víztükör alatt 'zihál'.

Esetleg ha valakinek volt hasonló problémája, kérem sürgősen írjon a kezelés módjáról!

2012. máj. 28. 10:47
 4/9 A kérdező kommentje:
A sóval a red cherry garnélákat nem nyírom ki? Úgy tudom, hogy a garnélák inkább a lágy vizet szeretik.
2012. máj. 28. 10:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg nem csak a szája, vagy én látom rosszul, hogy hátrafelé is, mint ha bealgásodott volna a hal.

Milyen a szűrőd, márkája, típusa, fodrozza eléggé a felszínt?

2012. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
A garnélák nem szeretik a sót, de még mindig sokkal jobban bírják, mint a többi gyógyszert. Erre a betegségre az aquafurán vagy a bactopur direct hatékony még, de a két szer hatóanyaga tuti garnéla és szűrőbacigyilkos. A gyógyszeres kezelés egyben olyan problémát is okoz(rontja a vízminőséget), ami magát a betegséget is tovább rontja. 50liter/2 kk só biztosan tolerálható a garnéláknak is.
2012. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Vita Tech 300, 5L/min szűrés.

[link]


Most hogy mondod, az egyik tényleg mintha 'algás' lenne a teste hátsó részén.

2012. máj. 28. 11:28
 8/9 A kérdező kommentje:
Platypus: a vizet megsóztam (szemmel láthatóan élvezték), majd meglátjuk mi lesz, ha nem javul a helyzet, holnap elnézek egy kisállatkereskedésbe gyógyszerért...
2012. máj. 28. 11:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a szűrés sincs rendben, és hosszú távon annak a rendbetétele jelentene megoldást.

Ez valami pickup 2006 vagy 2008 koppintás lehet, teljesen úgy néz ki, lehet ugyanaz a licenc...

A lényeg, hogy az ilyen fajta szűrőkből egyértelműen a 2010-es kell 54 literbe:

[link]


Ezeknek a szűrőknek elég nagy a szűrőtérfogatuk a vízforgatáshoz képest (nagyon helyesen) csak a sok szivacstól, és bacitól lecsökken az áramlás. Az 500 l/h-s az optimális, a pipálás is erre utal, hogy pang a víz, nem bír el vele a szűrő. A gyári ajánlásokat figyelmen kívül hagyhatod, azt csak úgy ráírják unalmukba.

2012. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!