Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan ölnétek meg a halat?

Hogyan ölnétek meg a halat?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem neonhalakat, de az egyik úszók nélkül érkezett (csak hátúszója volt). A többinek semmi baja nincs, és ez is elég jól elközlekedett az akváriumban. A biztonság kedvéért áttettem egy kisebb akváriumba. Itt látom, hogy nem eszik semmit, ráadásul alig egy nap alatt teljesen kifakult, csak lebeg és csak akkor mozdul, ha megijed. Ha jól sejtem, nemsokára el fog pusztulni. Ha nem tudok segíteni rajta, hogyan lehet lerövidíteni a szenvedését?


(És kell fertőző betegségre gyanakodnom, ha a többi hal a nagy akváriumban semmilyen tünetet nem mutat?)



2012. máj. 31. 22:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Rakd jeges vízbe és meg fog halni.:) vagy vedd ki a vízből és tartsd kint..:)
2012. jún. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem ölném meg.
2012. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Tedd vissza a többihez, én is halálra unnám magam egyedül. Ha meg nem ez a probléma akkor majd megmurdel magától.
2012. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Platypus ***** válasza:
100%

A szegfűszegolaj kábít, ezzel kezdeni a leghumánusabb, minden esetben. Patikában lehet kapni, 2-3 csepp kell egy liter vízbe. A jeges víz egy trópusi halnál hősokkot okoz, néhány másodperc alatt halálhoz vezet. Az agyoncsapás brutálisan hangzik, de szintén kevés szenvedéssel jár, ha elég gyorsan csinálod. Ez az agy azonnali pusztulását okozza. Viszont ha habozol, vagy bénázol, akkor amíg a szárazon vonaglik, fölösleges szenvedéssel jár.


Sajnos a frissen vásárolt halak között sokszor van menthetetlen példány. A halaknak a kereskedelem egy hatalmas tortúra, amibe elég sokan belepusztulnak. Némelyek még a boltban, mások csak később, a gazdánál. Az általad leírt tünetek együtt már túl sok komoly problémát feltételeznek, így együtt ezekkel nem adnék sok esélyt a szerencsétlennek a gyógyulásra.

2012. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szerintem a haladnak az ég világon semmi baja nincs. Leszakadt a hátúszója, és? Majd visszanő. Mekkora a kisebb akvárium? Van benne szűrő és melegítés? Mert, ha nincs, akkor még jó, hogy kifakult. Ha stresszes helyzetben van ráadásul, persze, hogy nem eszik. Én visszatenném a többihez. Figyeld meg, hogy visszatér a színe. Nem lehet olyan hű, de fertőző betegség, ha csak ennyi tünete van.


De mindegy. Nem ez volt a kérdés. Az első válaszolótól a fojtsd vízbe nagyon nagy. :D De amúgy az előzőknek igaza van. Mondjuk én agyoncsapás után odaadnám a teknőseimnek, hogy legalább ennyi haszna legyen.

2012. jún. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Én nem adnám oda se teknősnek, se macskának, semminek sem, nem hiányzik, hogy esetleg még azok is betegek legyenek.


#14 13:25 válaszával értek egyet. Az üzletekben is úgy ölik meg a nagyobb halakat, hogy kiveszik a vízből és egy eszközzel fejbe verik és akkor szinte rögtön elpusztul.


De ha nagyon nem tudsz vele mit csinálni, akkor lehúzhatod a wc-n is, vagy elengedheted a közeli tóban (bár ha élnek benne halak akkor felboríthatja az egyensúlyt). Persze ez se a legjobb megoldás, csak arra az esetre írtam, ha esetleg nem tudnád megölni.

2012. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Amúgy nem lesz tőle beteg. A hüllőknek van a legerősebb gyomorsava a világon. Ha valami meg tud emészteni mindent, az a teknős. Persze a rothadó halakat, meg a tényleg, nagyon beteg halakat az ég világon nem adnám oda. De ennek a halnak semmi baja. Ezt csak azért írtam, hogyha a kedves kérdező tényleg annyira végezni akar vele, akkor én utána mit csinálnék a hallal.
2012. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Érdekes, hogy van, aki szerint úszorothadásról van szó és nem szabad a többi között hagyni, mások szerint pedig semmi komoly baj nincs vele. Adtam neki nagyon apró szemű tápot, azt kóstolgatja, hátha mégsem pusztul el... Lehet, hogy szentimentálisnak tűnik, de én szeretem ezt a neonhalat. :)
2012. jún. 1. 22:54
 19/24 anonim ***** válasza:
Szeresd is. Ha túléli, akkor túléli, ha nem nem. Nem kell mindjárt megölni mert kicsit beteg.
2012. jún. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ha úszórothadás, akkor kezeld a többit is, mert bennük is bennük lehet. ParaKill és Aquafuran kell a vízbe. Ha kezeled a vizet, akár a "beteg" halat is visszateheted. De mégegyszer, szerintem csak leesett az úszója a kereskedésben. Valami biztos megcsipkedte vagy beakadt valahova. De azért biztos, ami biztos. Én azt javslom, hogy kezeld őket.
2012. jún. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!