Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy megkovesedett korallom...

Ilyes levente54 kérdése:

Van egy megkovesedett korallom az akvariumba (nem tengeri) ez veszelyes lehet vagy csinal e valamit?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 20:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Itt görgess le

[link]

2012. jún. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
tehetek ilyen rakokat egy 35 literes akvariumba?
2012. jún. 15. 21:22
 13/15 A kérdező kommentje:
Mekkorara nonek meg?
2012. jún. 15. 21:23
 14/15 anonim ***** válasza:

Az artemia sórák megnő olyan 1 centisre kb. Én egyet fel akartam nevelni 5 centisre, de nem sikerült, hát nem nőtt olyan nagyra :D


A korall mészvázas tengeri állat, tehát oldódik ki belőle a mész. Pl tengeri akváriumba, korallzuzalékot szoktak tenni talajnak, hogy keményítse a vizet. De brakkvizibe is lehet tenni. Az artemia sóráknak elég jó a tűrőképessége, az enyhén sóstól egészen a nagyon sósig bírja a sósűrűséget. Ha literenként raksz bele 2 kiskanál asztali sót a vizükbe, az kb jó nekik, és lehet betenni nekik gömbmohát növénynek az is bírja a sót. Meg porrá tört spirulina algatablettával lehet etetni őket.

Vagy kirakod a napra és fejlődik sok zöldalga benne, az is jó kaja nekik.


Szűrő nélkül lehet őket tartani. Levegőt én csak addig bugyogtattam bele, amíg kikeltek a tojásokat, tehát az első 2 napban, aztán meg kikapcsoltam. Ilyet vettem, ebből kelnek ki a rákok.

[link]


Aztán így cikáznak össze-vissza agyatlanul. Nem túl okosak. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jX90j..

A halak imádják megenni őket, pici hálóval szoktam áthalászni a halaknak, hogy egyék. Ez nagyon tápláó élőkaja a halak részére. Azt nem mondom hogy olyan gyorsan fejlődik, szaporodik, hogy egy akváriumot el lehet vele tartani, mert eléggé lassan szaporodnak, tehát ha etetsz vele halakat akkor elfogynak hamar.


Brakkvízbe lehet tenni darázsgébet is, ez nagyon cuki hal, de csak szűrővel és homokos talajjal, korall darabokkal és gömbmohával díszítve. Ezt artemia nélkül, mert egyből bekajálná az összeset.

2012. jún. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
tehat meg veszem a peteket , bele teszem egy borkanyba oket ,szurot csak 2 napig tegyek , a korallt azt tegyem bele, spirulina tabelettaval vagy algaval etessem oket es kb ennyi ugye?talajt az milyent tegyek?
2012. jún. 16. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!