Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a jó értelemben véve...

Melyik a jó értelemben véve legigénytelenebb hal?

Figyelt kérdés
most nem az aranyhalra gondolok akváriumi tartásra

2012. jún. 17. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia

véleményem és tartottam már sokféle halat a Guppi a legigénytelenebb mind közül.Szépek de sok minden nem kell nekik az akváriumban,könnyen szaporodnak és csak egy-két vízi növény meg felel nekik.Lélegeztető nem kell én is így tartottam őket csak már öregek voltak és elpusztultak a kicsiket az állatkereskedésbe vittem ott átveszik őket.Remélem segítettem:)

2012. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A zebradánió is egy elég strapabíró fajta
2012. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 YourDestiny ***** válasza:
Az első válaszoló írását figyelembe se vedd. Lélegeztető... na szóval elég egy szűrő, így nem kell a porlasztó. Szűrés nélkül csigát se tartunk, nemhogy halat.
2012. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Érdekes akkor már 3 nap alatt megdöglöttek volna ha így vélekedsz a dologról,és nem is szaporodtak volna.De mindegy,hiszen mindenki a saját tapasztalatát írja le így én az enyémét kérlek szépen ne szóljál le én így tartottam őket te máshogy.Köszönöm szépen a megértésedet:)
2012. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:

Ha úgy értelmezem az igénytelent, hogy melyik halnak legegyszerűbb biztosítani az igényeit, akkor azt mondom, hogy endler guppi vagy Betta. Elég nekik a 30 literes méret is, egy kisebb motoros szűréssel, 10W körüli világítással. A Bettának feltétlenül kell még fűtés és tető is, de ez már nem akkora nagy kunszt.


Az aranyhal ilyen szempontból nagyon is igényes, mert nagy akvárium kell neki, komoly szűréssel.

2012. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:

Kedves Shacrament!


Valószínűleg informálódás nélkül vágtál bele valamibe. Ha hajlandó lettél volna elolvasni néhány írást, esetleg itt-ott csinálni egy víztesztet, hogy megbizonyosodj arról, a vized valójában mennyire élhető a halaidnak, minden bizonnyal nem okoskodnál most itt.

2012. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. jún. 17. 15:11
 8/10 anonim ***** válasza:
nem értem ez mért lenne okoskodás nem azt írtam hogy az az egyetlen hal ami igénytelen hanem nekem ennél a halnál nem kellett annyi mindent felszerelni az akváriumba mint a többinél.Sokáig megvoltak és nagyon egészséges volt mind amint vettem egy másikat mindig külön raktam a többitől nehogy elkapjanak valamit tőle az enyémek.Nem szeretek okoskodni,nem annak szántam a válaszomat csak a saját tapasztalatomat írtam le.Sajnálom ha felzaklattam ezzel néhány embert.És elnézést kérek a kérdezőtől is ha ő is okoskodásnak tartotta az írásomat.Sorry:(
2012. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Az, hogy szűrő nélkül is elvoltak, és te egészségesnek láttad, még nem garancia arra, hogy jól is érezték magukat. Ránézésből ezt lehetetlen megállapítani. Minden halnak kell szűrő. Ha nincs szűrés, nincs vízmozgás, de nincs biológiai lebontás se. Naponta megtörténik valakivel, hogy tegnap még éltek és virultak a halaim, ma meg már lebegnek. Szóval arra akarok kilyukadni, hogy igen, lehet, hogy éltek, de hidd el, ameddig éltek, addig szenvedtek, és ezt nem kötekedésből írtam, csak a kérdezőnek akarok jót.
2012. jún. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Darkkingdom ***** válasza:

Kedves Shacrament!


Annyit még engedj meg és nem OFF-ként deee szűrés nélkül nem működik akvárium!Az hogy öregek voltak..menyi időssek pontosan is?Az ajzatot soha nem kelledt tisztítani az ürülék csak úgy eltűnt? valószínűleg megmérted a vízben az ammónia szintet és teljesen jó volt?mindezt mennyi literben tartottad?Még csak annyi hogy Lélegeztető az neked kell ha már nagyon nagy ba van,levegőztető (porlasztó) már inkább kéne az akváriumba!


A kérdések KÖLTŐI KÉRDÉSEK voltak!


A lényeg hogy nem zaklattál fel de senki nem támad le ha beismered hogy tényleg nem jól csináltad...!De legközelebb már nem így csinálod!Minden halnak kell egy bizonyos életkörülmény amit megkell neki adni akármilyen igénytelen is,akkor is egy élőlény, ne játszunk az életével és ne kínozzuk!


Vegyél alapul egy nagyon nagyon buta példát,de egy ember is lehet igénytelen de ha cska az oxigén szükséglete 10-edét tudja csak megkapni az nem élet és csak szenvedés, az élet keserves megnyújtása....Remélem érted mire akartam célozni!?

2012. jún. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!