Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak el a guppijaim?

Miért pusztulnak el a guppijaim?

Figyelt kérdés

Most már nem tudom mi a baj, légyszi aki ért hozzá segítsen. 60 literes akváriumom van, 7 db neon hal, kettő algaevő, 2 xifó. Így indult a kezdet. Utána vettem hozzá 5 guppit. Nem is volt semmi baj, az első részleges vízcseréig. Minden héten csinálom, úgy ahogy a szakkönyvekben írva vagyon. Minden egyes csere után, elpusztul egy guppi. Nem esznek, csak vannak, aztán egy-két nap után felfordulnak. Mindig csak egy.

Valakinek van valamilyen ötlete? A többi halamnak semmi baja. Szoktam ellenőrizni teszttel a vízminőségét, abban sincs semmi kirívó.


2012. jún. 18. 11:07
 1/6 Frontosa ***** válasza:

Mivel etetsz? Szűrésed milyen? A vízcserekor hagyod állni a vizet? Külsérelmi nyomok nem látszanak a többi halon, ,,csak" simán apatikusan viselkednek a guppik?

Valószínű, hogy mérgezés vagy a rossz kajától valamilyen gyomor és/vagy bélpanasz.

Üdv,

2012. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Lehet, hogy 60 literre nem kéne ennyi halat bepakolni. Az algaevők eleve nagy akváriumba valók. Egyébként is túl sok ez amennyit beraksz. esetleg próbáld meg "pihentetni a csapvizet egy vödörben, vagy tolass bele levegőt a légpumpával, mert a levegőtől kimegy belőle a klórgáz. csináld ezt egy napig, aztán úgy rakd csak bele a vizet. Az akváriumtisztításhoz, meg csak olyan vödröt használj, amiben előtte nem volt semmilyen vegyszer!
2012. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Két ötletem van, az egyik, hogy azonnal beöntöd a csapvizet, így a klór okozza a gondot. A másik, hogy takarítod a szűrőt, így kiesik a biológiai szűrés. Ha egyik sem jött be, akkor több információt kéne adnod az akvárium felszereléseiről és arról, ahogy eddig gondoztad.
2012. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A csapvizet egy napig tiszta vödörbe (csak erre a célra vettem) hagyom állni. Rakok bele sera aquatan vízkezelő szert. A belső szűrőm bluwave 03, kiveszem a szivacsot, és kinyomkodom a kieresztett akváriumi vízben. Aljzatporszívózást csinálok minden alkalommal. Mit csinálok rosszul?

Etetés: vörös szúnyoglárva szárított (ezt nagyon szeretik) merülős kaja kétféle.

A többi halnak semmi baja sincs, esznek, úszkálnak, élettel telik.

2012. jún. 18. 16:19
 5/6 Frontosa ***** válasza:
68%
A szárított szunyoglárvát csak ritkán használd, az egy semmirevaló kaja. Fagyasztott kaják adják inkább a táplálék nagyrészét. A szűrés is jónak tűnik, lehet hogy a kaja a ludas. Látom, hogy odafigyelsz rájuk és teljesen jól csinálsz mindent, a társítással és a kajával van a gond csak. A helyedben a xifokat és az ancikat elpasszolnám, nem valók ekkora helyre, törpe szívóharcsa jöhet helyettük, meg néhány hím guppi.
2012. jún. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az infókat és a válaszokat!
2012. jún. 19. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!