Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon felfűti az akvárium...

Nagyon felfűti az akvárium vizét a műanyag tetős lámpa?

Figyelt kérdés
A tető is elég forró és a víz is jó meleg érezhetően.Hőmérőm nincs,de még sose éreztem ilyen melegnek a vizet.Lehet,hogy az a baj,hogy több éves a neon?Mit tegyek?
2012. jún. 19. 22:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet e 500-ért venni, de nem 4000, mint amire rá van írva hogy sera, az biztos.

A foglalat, meg az elektronikus előtét szokott drága lenni.

Egyébként az is tönkre tud menni, de amúgy is meleg, hát nem tudom, mi lehet nálad a baj.

Valahogy a szellőzést kéne megoldani, tényleg feljebb lehetne emelni a tetőt, ha kiszárad, akkor csepegni se fog.

Meg lehet olyat is csinálni, hogy pl vizet újságot tapasztasz a hátsó falra, és néha lespricceled vízzel. A lényeg, hogy párologjon, mindegy, hogy az akvárium víz, vagy az által párologtatott víz, a hőelvonás működik. (csak nem olyan hatásfokkal)

2012. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja igen, a csőcsere valószínűleg nem oldja meg a melegedést, viszont sokkal egészségesebb lesz a fényed! Ezeknek a csöveknek eltolódik a spektrumuk, és brutálisan algásítanak egy idő után. Általában a 3 sávosokat évente, az 5 sávosokat fél évente érdemes cserélni. Tehát melegség ide, vagy oda, ezt a cserét ideje megejteni.
2012. jún. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

honnan tudjam hány sávos?Azt tudom,hogy T8as,2cső kell,80centi széles akváriumhoz.A cső ami benne van már legalább 6-7 éves ha nem több:S Használtan vettem az akváriumot ezzel együtt.

Ezt találtam:

[link]

2012. jún. 20. 08:37
 14/14 anonim ***** válasza:

A spektrum összetételéből lehet következtetni, illetve egy 3 jegyű szám jelzi, hány sávos.

nagyon valószínű, hogy 3 sávos csöveid vannak, az 5 sávos igényesebb, olyat nem adnak szettel együtt.


Az általad linkeltek nem daylight-ok. Az, hogy hideg, vagy meleg fehérnek árulják, azt levegőben terjedő fényminőségnél határozzák meg, vízben másként hat.

6000-6500 Kelvines színhőmérsékletű kell, az a klasszikus napfényes cső. Ha 2 csöves világítás, akkor esetleg olyan kombi lehet, (olcsóbb csövekből) hogy 1 4000 K-es, és 1 6500 K-es. (a habe által linkelt 6500-as)

Az említett 3 jegyű gyám, pedig 860, (vagy 865) és 840. Utóbbi a 4000 K-es).

Ezek mind 3 sávosak.

Ha teljes spektrumú, 5 sávosat akarsz, akkor 965, 954 a jó.

2012. jún. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!