Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzatot válasszak?...

Zolisurs kérdése:

Milyen aljzatot válasszak? (mosott sódert kivéve)

Figyelt kérdés

54 literes akváriumban lesznek halak, köztük páncélosharcsák és kisebb algaevő is, alacsony fényigényű növények mellet, ebbe az akváriumba milyen aljzatot ajánlotok?

- alulra táptalaj ahol a növények vannak és fölé mit?

- vagy nem kell táptalaj? ez esetben milyen aljzat lenne jó?



2012. júl. 2. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Ööö.. Nemtudom... XD szerintem lehetne pl.. Kvarc homok vagy meg szélű kavicsok...
2012. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
# lekerekitett szélű kavics..
2012. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha lesz harcsa, akkor a zúzalékok kilőve.

Ha olyan növényeket veszel, amiket nem kell elültetni, vagy leginkább a levelükön át veszik fel a tápanyagokat, akkor nem kell táptalaj (pl hínárfélék, anubias, mohafélék) ezeknek jó a folyékony táp is.

Nekem a 200 literesbe manado a talaj. Imádom nézni, ahogy a coryk beássák a fél fejüket :) szóval ezt tudom neked ajánlani.

2012. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért nem jó a sóder?

Páncélosokhoz még mindig az egyik legjobb az 1-2 mm-es folyami homok. Legtöbbször sajnos elég világos, ami az algák szempontjából nem a legjobb, de azért ki lehet fogni sötétebbet is.

Alacsony fényigényű növényekhez nem kell táptalaj.

Természetes zúzalékból a bazaltot lehetne még használni, de mostanában sehol nem látok hengereltet, koptatottat, csak sima zúzottat, az meg nem valami jó Corydorasokhoz.

Az égetett agyag aljzatok meg könnyen szétmorzsálódnak az állandó turkálástól.

2012. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mert azt hallottam hogy az nem jó az algázókhoz.
2012. júl. 2. 14:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha az nem jó, akkor semmi.
2012. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, de ha nem akarsz olyat, és rászánsz ekkora összeget, akkor ezt ajánlom:

[link] Ennyi elég is lenne.

2012. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:

Az amazonia nagyon nem jó talaj turkálós halakhoz. Először is puha agyag, ami szétesik a folyamatos mozgatástól, másrészt ammónia van benne, ami a turkálástól állandóan a vízbe keveredne. Egy növényes akváriumban ez nem gond, mert nem mozgatják a talajt, de harcsák mellett gáz.


A mosott sóder nagyon jó ilyen halaknak, amennyiben homok és kavicsok keverékét érted alatta. A sima aprókavics valóban nem jó.

2012. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2012. júl. 4. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!