Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap vettem egy Sziámi...

Tegnap vettem egy Sziámi harcoshalat, most egy kis üvegben tartom, mert még nincs kész az akvárium. Össze lehet engedni pl: plattival vagy guppival? És megeszi a haltápot?

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Megcsípkedi a többi halat. Nekem is voltak egy időben, de nem bírták elviselni a színes, nagy farkú halakat. Mindig megöltek egy párat, ezért inkább elajándékoztam őket. Ha van rá lehetőséged, akkor tartsd őket külön. Megeszik az általános haltápot is, nem kell nekik speciális kaja.
2009. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Van, hogy nem bánt még nála sokkal kisebb halakat sem. Az enyémek nagyon békések voltak. De mondják mások, hogy náluk agresszív. Szerintem ez a dolog az adott hal természetétől függ és nem utolsó sorban a tartási körülményektől.Nálam nagy helyük volt, lehet, hogy ezért nem bántották egymást és a többi halat sem.Egy kis kergetőzésben kimerült minden rivalizálás köztük.Az viszont biztos, hogy párzási időben keményen megtámadnak minden halat, ami csak a fészek közelébe úszik.Guppival nem tartottam őket együtt.A kis hímeket lehet, hogy bántaná.Érdemes hasonló méretű társakkal próbálkozni, hogy ne legyen gond. Felváltva etesd őket,élő eleség, táp, fagyasztott, ez majdnem minden halra érvényes.SN.
2009. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindig társasban vannak a bettáim és sem ők nem bántanak mást, sem őket nem bántják.

Lehet, hogy a változatos (élő+lemezés) táplálás a titkom, de tény, hogy aki nekem a halak (betta, vitorlás) agressziójára panaszkodott, az nem adott neki élő eleséget.

2009. júl. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy bettám. Mikor megvettem, még zsúfoltan voltak guppiaim egy kisebb akváriumban, nem tettem be közéjük. Egy hónapra rá kaptam egy nagyobb aksit, be akartam tenni a többi hal közé, és ment neki az összesnek. Szerintem ha már egyszer egyedül volt egy darabig, akkor utána meg fogja támadni a többi halat. Elég agresszív. Volt egy másik bettám is régebben, az még a kaját is meg akarta támadni. Bedobtam a tápot, vagy akármit, kifeszítette a kopoltyúfedőjét meg a farkát. :)
2009. júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat,és remélem nem fogja bántani a többi halat!:)
2009. júl. 15. 12:31
 6/7 anonim ***** válasza:
én is most vettem egy harcoshalat. Betettem a többihez.(vitorláshal,gurámik,guppik,aranyhal,kardfarku) nagyon jol elvannak. Nem bántják egymást. Söt inább félénk. Folyton elbujik a növényekhez vagy a szüröhöz :-)
2009. aug. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem asziámi harcos (betta) a gupimnak lerágta az uszoit szerensétlen alig él :(.
2009. nov. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!