Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ellepte 200 l-es akváriumomat...

Ellepte 200 l-es akváriumomat a csigahadsereg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rengetegen vannak! 6 hètig apukám etette a halakat,mert nem voltam itthon, gondolom túletette őket. A csigák szőnyegszerűen ellepték az alját és az oldalán sincs kevés..... Mit csináljak????
2012. júl. 28. 14:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én is mindjárt arra gondoltam, hogy amit tudsz, szedj ki kézzel, a többi elpusztítására pedig valamilyen botia tökéletesen megfelel (tapasztalat, nekem botia striatam van). Itt tudsz informálódni róluk: [link]
2012. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Rámásztak a párizsira, jópár db, azokat kiszedtem, de ez messze kevés az elhatalmasodott populációmból....
2012. júl. 30. 01:07
 13/16 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy nem úszod meg a restartot.

(csigaméregre ne is gondolj, semmit nem ér)

Le kell szűrni a vizet vödrökbe, ha lehet az egészet, de a felét minimum.

Az összes növényt, tereptárgyat átnézni csigapeték után, és leszedni róluk. Az aljzatot kifőzni, jó sokáig. Igazából a csigaházak nagyját is érdemes lenne kiszedni, mert nem tesznek jót a víznek! (ezt egyébként a csigaevő halak után is meg kell csinálni.)

A szűrőnek is minden részét szétszedni, és amennyit csak tudsz, kiszedni belőle.

Azt ettől se várd, hogy teljesen kipusztulnak, az csak nukleáris fegyverrel érhető el. (nem viccelek, tényleg kiirthatatlan)

De csak pár darab marad, amit ha meglátsz, már egyesével ki tudsz szedni. Ja, és használj easy carbot, az egy kisebb populációt segít kordában tartani, és a növényeid is hálásak lesznek.

2012. júl. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2012. júl. 30. 22:32
 15/16 anonim ***** válasza:
Valakinek nyílván nemteccött amit írtam nohát. :(
2012. aug. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Èn nem szoktam pontozni, de ha szàmit, adtam zöld kezet az összes segitő válasznak, köszönetképp.
2012. aug. 2. 00:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!