Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 30 literes akváriumom,...

Van egy 30 literes akváriumom, szeretném szabályosan telepíteni, lenne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
Már elolvastam szinte mindent, ami az interneten fellelhető, de két kérdés maradt bennem. Az első, hogy ha nem használok semmilyen szert, hanem természetesen szeretném beállítani a vizet, akkor mennyi ideig kell állni hagynom? A másik pedig az, hogy milyen aljzatot használjak? Eredetileg akváriumhomokot szerettem volna, de arról lebeszéltek, mert állítólag bonyolult a tisztán tartása. Előre is köszönöm. Ha valaki nagyon elszánt és profi a témában, szívesen felvenném vele a kapcsolatot!
2012. aug. 1. 19:55
 1/3 YourDestiny ***** válasza:
Indítás után 2-3 hétig működtest készen (szűrés, lámpa, növények...), hal/halak nélkül. Vízcserekor egy napig hagyd állni, ennyi idő alatt elillan a klór. A kvarchomok is jó, bár egyes halakat stresszel a világos talaj, egyeseket nem. Sügérnek és páncélosoknak tökéletes. Ha kvarchomok kell, akkor ne a legfinomabb szemcséset vedd, fél milliméter felett, az ettől kisebb valóban könnyen berohad. Gyakran használják még a bazaltzúzalékot, viszont éles szemcséket tartalmaz, a harcsák bajuszát könnyen felsérti, ami gondot okozhat.
2012. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem kvarchomok van a legkisebb méretű és 2-3 cm vastagon.

Nekem nem rohad be mert vannak maláj tornyos csigáim és rendesen áttúrják a talajt. Mellesleg van egy Bendzsó harcsám ami folyamatosan elássa magát és a cory-k is rendesen feltúrják. Én a nagyobb szemcsés kvarchomokot és a kavicsot sem szeretem. Milyen halakat akarsz benne tartani?

2012. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 YourDestiny ***** válasza:
Mondjuk növényeket nem a legjobb kvarchomokba ültetni.
2012. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!