Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rákok? Milyen? Hogyan?

Rákok? Milyen? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Véletlenül találtam rá az interneten a törpe tarisznyarákra.

Most van egy felesleges 40 literes akváriumom szűrővel. Lehet benne valamilyen rákocskát tartani? ( nem garnélára gondolok) ? Édesvízit, pont láttam egyet az állatkereskedésben , de csak ilyen barnás színű volt, nem olyan szép. Nem is volt neki kimászója, és halakkal volt együtt tartva. ( a sarokban kuporgott szegény) Milyen kimászó kell neki? Milyen gyakoribb fajtát ajánlotok? Még semmit sem tudok róluk. Milyen aljzat kell nekik? Nagyobb halakkal lehet együtt tartani? ( ...gondolom az meg 40l-be meg nem jó.. ://)


2012. aug. 13. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1db törpetarisznyát lehet rakni 40 literbe.

Ha szűrőt nem raksz bele, akkor nem mászik ki a drótján.

[link]


De am jobb ha van szűrő, csak akkor le kell takarni a tetejét. És a kőre ki szokott menni, úgyhogy valami nagy kő lógjon ki a vízből.


Nekem egy a kettő egyébként összeverekedett. Úgyhogy csak 1-et tegyél. Ez itt csak 20 literes akv, de voltak 45 literbe is és ott verekedtek össze. Utána az egyik a 20 literesbe lett átrakva a másik meg a 45-be. Később meg eladtam, csak egy évig voltak nálam. Kicsit sózni kell a vizüket, és alulra homokot tegyél, meg egy adag jávai mohát kössél egy kőre vagy fára, azt szeretik.

2012. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Más növényt ne nagyon rakj be amit sajnálsz. A jávai moha visszanő azt nem tudják tönkretenni, de pl nekem volt anubias nana és annak a gyökereit és összes levelét össze-vissza szabdalták.
2012. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha ennek legörgetsz az aljára, ott vannak rákok. Egyiknek sem kell kimászó, csak a törpe tarisznyának, de neki fontos.

[link]

2012. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm a választ! :) Nagyon tetszik a ( volt) akváriumod!
2012. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ilyen amikor kimászik:

[link]


De ez nem egy etalon akvárum, ennél valamivel bonyolultabbat csinálj nekik.


Pl valami ilyesmit jobban el tudnék képzelni neki

[link]

vagy ilyet

[link]


A homokba is be szokta néha ásni magát a száraz részen, ha ott van neki egy részen nedves homok, csak azt nem olyan egyszerű megcsinálni, mert ha ferdén rakod le a homokot, az lefolyik egyenesbe, ezért a kinti homokos partot valahogy alá kell pányvázni kövekkel. Vagy raksz be kavicsot, abból könnyebb dombot építeni, csak a homok jobb nekik, puhább és azt még pakolászni is tudják ide-oda ha úgy van kedvük.

2012. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát, amiket küldtél azoknál szerintem szebb a tied. Valahogy úgy gondoltam, hogy a kiálló kő és az üveg közé ( hogy a kőről tudjon kimászni) kellene rakni valami fa dolgot ( mint egy polc) és arra a homokot. Csak arról meg leszóródna.. >.<
2012. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én is próbálkoztam régen a homokot száraz részre tenni, de nekem nem sikerült, szóval nálam nem ásták be magukat, de ettől még nem döglöttek meg.


Pl a kúszógébeknek csinálnak hasonló akvaterráriuumokat ferde homokos talajjal, azt is végig lehet nézni, hátha van köztük jó kinézetű.

[link]

2012. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Találtam egyet ami jól néz ki

[link]

2012. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
hjó, tudom ez nagyobb akvárium, de talán valahogy kicsibe is meg lehetne csinálni - a homokszemeket össze kell ragasztani :D
2012. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát, igen..:) vagy esetleg ha pereme is lenne a homokos résznek, de be tudjon mászni? ( Meddig tudnak ezek felmászni?) :)
2012. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!