Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet? Bővebben lent!

Mitől lehet? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

majdnem 1 éve üzemel az aksi, nem volt semmi probléma 112 literes heti 30%os vízcsere néha 2 hét lett belőle.. ajzatporszívózás hetente 2 hentete van vízbe teszek sera előkészítőt 30 literbe amit visszatöltök.. 7-8 hónapig 1 halam sem pusztult el... jött a nagy meleg akkor meghalt 3 neon szépen lassan... de most nincs meleg tök szép tiszta a víz, szürő megy rendesen 800 liter /h-s azt hozzá teszem h régi beszart és gyorsan kellett venni egy újat.. szal akkor újba biologiai egyensúly nem terem hirtelen.. erre tudok gondolni de már 1 hónapja benne van az is... fagyasztott élőkajával etetek.. most vettem tubifekxet, fehérszúnyogot, összes hal tök jóízűen evett.. 5 baltahasú lazac, 10 neon 6 kulikuli.. 5 kis neont visszapótoltam azok helyett amik qnagy melegbe elpusztultak de azok is relytées módon.. ettek rendesen szépek voltak nem volta keszíneződve este adtam kaját nekik reggelre kampo.... vettem a neonokat szerdán.. tegnapról ma reggelre a régiből ami maradt amit még novemberbe vettem abból 1 elpusztult... erre most megyek fel tegnap adtam nekik kaját délután ettek balták is minden fehérszúnyogot és most meg egy baltahasú fekszik lent semmi előjele... ez idegesít... egy balta 2 hete is megddöglött..nem tudom mivan mindent betartok több mint fél évig nem volt semmi.. erre most pusztulnal el ... sok növény szűrés, élőkaja nincs túltelepítve és nem tártalan vagyok h mért... élőkajától sem lehet mert azt is szüneteltettem 3 hónapig és fagyasztottat kaptak... szerdán mikor megvettem az 5 neont h visszatölsem az állományt akkor vettem élőkaját...


Mi lehet a tipp? rendszersen takarítom nitrát nitrit ami nem rendszeres takarítástól van, azt kilőném... és nincs az h a halr vergődik meg nem eszik.. eszik, úszik elvan.... pár óra és lent hever az ajzaton.. bosszant..


bocsi a hibákért csak sietek! :(


Vízbe van valami vagy nem tudom, de full tiszta a szürő szűr nem tudom mi lehet és ilyen hirtelen..


2012. szept. 8. 02:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

A baltákat lefogom cserélni, mert az etetésnél van egy kis probléma.. mivel felső állású a szájuk ezért a viz tetején lévő kaját képesek csak megenni... amit adok fagyasztottak abból mind lehullik az ajzatra rögtön kivéve a fehér szúnyog csak az marad fent.... élőben ugyan így csak az élő fehér marad fent... meg a sera lemezes táp egy darabig.. ezeket tudják enni..


Szóval becserélem majd..


Nem tudom mikre??? vagy kibővítem neonokat 10et 5-6al és akkor lesz 16 vörös neon 6 kuli-kuli


vagy kibővítem 8 darab razborával...


akk lenne 10 neon 8 razbora meg kulik..


mit szóltok?

2012. szept. 8. 17:04
 12/63 A kérdező kommentje:
ANNYIt melyik a legolcsóbb teszt ami jó és kimutat mindent?, néztem egyet 6 in 1 25 darab tesztcsík és 5000 ft önmagában h 25 teszt nem drága viszont nekem annyi nem kell..
2012. szept. 8. 17:17
 13/63 anonim ***** válasza:

A szűrő jó, a szivacsokat mindig egyenként nyomkodd ki, 1 hetes eltéréssel, ne egyszerre mind a hármat.

A vízelőkészítőt azért kérdeztem hogy miért kell, hogy nem kútvizet használsz e, vagy nincsenek e a vízben nehézfémek.


Ph-t és keménységet mindenképpen érdemes lenne mérni. Tesztekkel lehet lemérni. Van olcsó neptun teszt, az is elmegy, de vannak drágább tesztek is, más anyagokra.

Legalább ilyen neptunos keménység, ph tesztet megérné venni.

Ezek a halak érzékenyek a keménységre, ez is lehet probléma.


A fagyasztottakból inkább ilyeneket adj, hogy artemia, küklops, daphnia, néha fekete szúnyog lárva.

Tubit fagyasztva ne adj!

Az csak élve jó, mert megvétel után kell tárolni őket pár napig, amíg kiszarják magukat, mert a bélrendszerük tele van gusztustalanságokkal.

A fagyasztott meg nyilván nem szarik.

És ezekből is elég heti 4szer, 2 szer kapjanak inkább valami minőségi tápot, 1 napot meg pihentesd az emésztőrendszerüket, heti 1 nap koplalónapot tarts.


Ezen kívül szerintem érdemes lenne csinálni kúraszerűen 1-2 hétre egy aktívszenes szűrést. Valami jófajta aktívszenet átöblítesz csap alatt, aztán valahogy beakasztod az szűrőhöz az áramlásba.

Úgy is lehetne, hogy az egyik szivacs helyére aktívszenet teszel, de inkább hagyd bent az összes szivacsot, az a biztos.

2012. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:

Ez a jbl 6in1 teszt nagyon jó árban.

A sera ugyan pontosabb , de egy ilyen kaliberű tesz húszezren felül van.

2012. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 YourDestiny ***** válasza:

Nem mondanám, hogy a Sera pontosabb, bár a papírtesztcsíkos általában mind pontatlan, csepegtetőset kell venni. Eddigi tapasztalataim szerint a JBL a legjobb, egyedül a Tetrát nem próbáltam még az ismertebbek közül. Mondjuk keménységre tökéletesen megfelel a Neptun teszt is, pár száz forint környékén van. pH-ra viszont ne vegyél Neptunt, nagyon sokat téved. Abból érdemes a drágábbat venni, amint írtam, én a JBL-t javaslom.


Neked mindenképp 10-12 nk és pH 7,5 alatti vízre van szükséged. Érdemes elvégezni a méréseket, nagy valószínűséggel lehet ez a gond.


Tubifexel és vízibolhával ne etess, a legjobb fagyi kaja az artémia, cyclops, esetleg a fekete és a fehér szúnyog.


Még annyi, hogy antiklórral is érdemes várni néhány órát, mielőtt a víz az akváriumba kerül. Ha eddig nem így tettél, akkor az ammóniatesztet se halasztanám sokáig, viszont ez nem egy olcsó dolog.

2012. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:

lényegében ezekkel etetek.. valahogy a fagyi kaját nem eszik úgy.. lemegy a víz aljára és ott nem keresgélnek...:(


fagyasztott tubit nem is adok nekik, mert egyáltalán nem eszik...élő tubit felejtsem el? jól átvan mosva és hütőben tárolom egy edényben ez egy másik hűtő nem ahol a mi a kajáink vannak... tök tiszta a vizük 2 naponta leöntöm..,


neptun ph, és keménység teszet minden halasnál lehet venni?


ammónia az rendszertelen takarítástól van.. mikor bomlik a sok méreganyag szar növények stb. és állnak a mérgezett vízben hosszú ideig.. én hetente szedem a víz 30%-t ezt kizárom..

2012. szept. 8. 18:52
 17/63 A kérdező kommentje:
van otthon valamilyen kis bigyóba szenem ami szürőbe belemgy... probálajm csak odakasztani rá?? mennyi ideig hagyjam? majd teszek fel képet h milyen..
2012. szept. 8. 18:53
 18/63 A kérdező kommentje:
cseréről mi véleményetek?? balták semmi kép nem mennek le... kevés kaja maradt fent.. így nehézkes kissé, szóval lecserélem 5 baltát vagy 6 neonra vgay 8 razborára, szerintetek?? legye 16 neon akkor vagy 10 neon 8 razbóra??
2012. szept. 8. 18:54
 19/63 anonim ***** válasza:

A szenet vagy 3 napig, kisebb adagokban.

Utána mindig tegyél újat, vagy 2 hétig.

Ilyen rejtélyes elhullásoknál, mikor mikor a gyógyszer értelem szerűen nem jöhet szóba, akkor érdemes ezt megcsinálni.

Neptun teszteket általában mindenhol lehet kapni.

2012. szept. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:

Hogy a baltahasúakat mire cseréled, az a te döntésed. 2 csapat is jól elvan, mert más szinteken mozognak.

Egyébként meg nem halnak éhen, a tubit is lehet nekik adni tubi etetőben, meg a lemezes táp is fennmarad, röpképtelen muslicákkal is lehet etetni...

2012. szept. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!