Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet? Bővebben lent!

Mitől lehet? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

majdnem 1 éve üzemel az aksi, nem volt semmi probléma 112 literes heti 30%os vízcsere néha 2 hét lett belőle.. ajzatporszívózás hetente 2 hentete van vízbe teszek sera előkészítőt 30 literbe amit visszatöltök.. 7-8 hónapig 1 halam sem pusztult el... jött a nagy meleg akkor meghalt 3 neon szépen lassan... de most nincs meleg tök szép tiszta a víz, szürő megy rendesen 800 liter /h-s azt hozzá teszem h régi beszart és gyorsan kellett venni egy újat.. szal akkor újba biologiai egyensúly nem terem hirtelen.. erre tudok gondolni de már 1 hónapja benne van az is... fagyasztott élőkajával etetek.. most vettem tubifekxet, fehérszúnyogot, összes hal tök jóízűen evett.. 5 baltahasú lazac, 10 neon 6 kulikuli.. 5 kis neont visszapótoltam azok helyett amik qnagy melegbe elpusztultak de azok is relytées módon.. ettek rendesen szépek voltak nem volta keszíneződve este adtam kaját nekik reggelre kampo.... vettem a neonokat szerdán.. tegnapról ma reggelre a régiből ami maradt amit még novemberbe vettem abból 1 elpusztult... erre most megyek fel tegnap adtam nekik kaját délután ettek balták is minden fehérszúnyogot és most meg egy baltahasú fekszik lent semmi előjele... ez idegesít... egy balta 2 hete is megddöglött..nem tudom mivan mindent betartok több mint fél évig nem volt semmi.. erre most pusztulnal el ... sok növény szűrés, élőkaja nincs túltelepítve és nem tártalan vagyok h mért... élőkajától sem lehet mert azt is szüneteltettem 3 hónapig és fagyasztottat kaptak... szerdán mikor megvettem az 5 neont h visszatölsem az állományt akkor vettem élőkaját...


Mi lehet a tipp? rendszersen takarítom nitrát nitrit ami nem rendszeres takarítástól van, azt kilőném... és nincs az h a halr vergődik meg nem eszik.. eszik, úszik elvan.... pár óra és lent hever az ajzaton.. bosszant..


bocsi a hibákért csak sietek! :(


Vízbe van valami vagy nem tudom, de full tiszta a szürő szűr nem tudom mi lehet és ilyen hirtelen..


2012. szept. 8. 02:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:
lágyítani fogomv izet, akkor elvileg néztem h vöri neonak meg galayx razborának hasonlók paraméterei, mivel az kisebb 2,5 3 cm lehet baltákat majd lecserélem 10 galaxy razborára a neonok mellé majd ha már kialakítottam és jók paraméterekek..
2012. szept. 8. 22:32
 42/63 YourDestiny ***** válasza:

100 literhez kell 10 százalékban a lágyvíz, de most már kezdek én is belezavarodni. Viszont kicsit még el kell számolgatnod, ugyanis szerintem 112 literben csupán olyan 70 liter körüli vízmennyiség lesz.


A KH (tehát változó keménység) csökkentésével csökken a pH.


A Neptun a GH és KH tesztjét egyben adja, a pH külön téma.

2012. szept. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:

YourDestiny


ha minden héten 10:1 tartom akkor elvileg 2. héten már csak tartanám a nk-t nemí? tehát első héten a lszedett vízet kell nézni 30 literhez teszek 3 liter ozmnot az lebiszi 18-ra, akkor köv héten megint adagolok 3 literz ozmot akkor csak tartom 18at nem? 2. héten nem duppláját kelle tenni h 16ra menjen?

2012. szept. 8. 23:01
 44/63 A kérdező kommentje:

112 literben kb. 90-100 liter víz lehet...


akkor sejtettem h teljes mennyiséghez kell..


én esetemben mennyire menne le a ph kb? tegyük fel most 8,5 és minden héten 9-10 liter ozmot hozzá teszek akkor mennyire megy leí?

2012. szept. 8. 23:04
 45/63 A kérdező kommentje:
minden héten 30 litert leszedek, visszatöltök 20 liter csapot 10 liter ozmot.. ez leviszi 2-vel, elvileh 5 hét utána már csak 10 a kemménység... de utána nem akarom h lejebb menjen, akkor hogyan tartsam? 6. hét után h 10 keménységet tartsam mennyit kell tenni a leszedett vízhez a 30 literhez h megmaradjon a 10 keménység?
2012. szept. 8. 23:08
 46/63 YourDestiny ***** válasza:

Pont ezért kéne tesztelni előtte. Fogalmam sincs, ugyanis állításod szerint 7,5 pH a vizetek, 20 nk mellett. A mi csapvizünk pH 8 közelében van, 3-4 az összkeménység. Mivel sügerezek, mesterségesen keményítem a KH-t, 10-es érték mellett a pH 8,2. Szóval ez nem olyan egyszerű dolog. Fokozatosan lépkedve nem fog akkorát változni, viszont túlzottan ne vidd le a keménységet se, ugyanis lágyabb víznél nagyobb a pH ingadozás esélye.


90 liter víz biztosan nincs benne. 112 liter az nettó 100 liter lehet, amiből 10-15 kiló az aljzat, legalább 5 litert számolj a vízfelszín és tető közötti részre, a kövek és dekoráció pedig még sehol nincs. Szóval én olyan 70 literrel kalkulálnék.

2012. szept. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 YourDestiny ***** válasza:
Utána egyszerűen 10 nk-s vizet öntesz a 10 nk-s akváriumvizedhet, tehát a vízcserére szánt vizet 50:50 arányban kevered.
2012. szept. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:
70 kicsit túlzás sztem... 30 at leszedek látom h még majdnem 3szor annyi víz van benne, inkább 80 literre tenném..
2012. szept. 8. 23:30
 49/63 A kérdező kommentje:

mennyire vigyem kb. le a nk-t??


ami neonoknak még jó, meg mondjuk galaxy razboráknak is..

2012. szept. 8. 23:31
 50/63 A kérdező kommentje:

galaxnak 8-12öt ír neonnak 2- 8-ig sztem egy ilyen 10 nk már korrekt mind -2nek nem??


kérdés ha 20ról leviszem nk-t 10-re és jelenleg kb. 8 a ph, akkor mennyire fogja levinni kb levinni a pht ha 20-ról 10-revittem az nkt..

2012. szept. 8. 23:33
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!