Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet? Bővebben lent!

Mitől lehet? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

majdnem 1 éve üzemel az aksi, nem volt semmi probléma 112 literes heti 30%os vízcsere néha 2 hét lett belőle.. ajzatporszívózás hetente 2 hentete van vízbe teszek sera előkészítőt 30 literbe amit visszatöltök.. 7-8 hónapig 1 halam sem pusztult el... jött a nagy meleg akkor meghalt 3 neon szépen lassan... de most nincs meleg tök szép tiszta a víz, szürő megy rendesen 800 liter /h-s azt hozzá teszem h régi beszart és gyorsan kellett venni egy újat.. szal akkor újba biologiai egyensúly nem terem hirtelen.. erre tudok gondolni de már 1 hónapja benne van az is... fagyasztott élőkajával etetek.. most vettem tubifekxet, fehérszúnyogot, összes hal tök jóízűen evett.. 5 baltahasú lazac, 10 neon 6 kulikuli.. 5 kis neont visszapótoltam azok helyett amik qnagy melegbe elpusztultak de azok is relytées módon.. ettek rendesen szépek voltak nem volta keszíneződve este adtam kaját nekik reggelre kampo.... vettem a neonokat szerdán.. tegnapról ma reggelre a régiből ami maradt amit még novemberbe vettem abból 1 elpusztult... erre most megyek fel tegnap adtam nekik kaját délután ettek balták is minden fehérszúnyogot és most meg egy baltahasú fekszik lent semmi előjele... ez idegesít... egy balta 2 hete is megddöglött..nem tudom mivan mindent betartok több mint fél évig nem volt semmi.. erre most pusztulnal el ... sok növény szűrés, élőkaja nincs túltelepítve és nem tártalan vagyok h mért... élőkajától sem lehet mert azt is szüneteltettem 3 hónapig és fagyasztottat kaptak... szerdán mikor megvettem az 5 neont h visszatölsem az állományt akkor vettem élőkaját...


Mi lehet a tipp? rendszersen takarítom nitrát nitrit ami nem rendszeres takarítástól van, azt kilőném... és nincs az h a halr vergődik meg nem eszik.. eszik, úszik elvan.... pár óra és lent hever az ajzaton.. bosszant..


bocsi a hibákért csak sietek! :(


Vízbe van valami vagy nem tudom, de full tiszta a szürő szűr nem tudom mi lehet és ilyen hirtelen..


2012. szept. 8. 02:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:

kb. 80-82 liter lehet benne netoo... 112 literas aksiba...


mikor leszedek 30 litert, majdnem még 2szerese kb 60 liter van benne de annyi nincs. azért...


számolok 80 literrel, akkor 22 liter csap, 8 liter ozmo megy bele az 5 takarítás 5 hét alatt levisz akkor 18-20ról 8-10-ree... ph miatt parázok h mennyire fog lemenni ilyen 6-7 között még jó...

2012. szept. 8. 23:49
 52/63 YourDestiny ***** válasza:

10 nk jó lesz. Nem hiszem, hogy a pH 7 alá esne.


A liter csalóka, de te tudod. Az akvárium aljában helyet foglal a dekoráció, satöbbi, így ne tévesszen meg, hogy 2 annyi víz maradt benne, mint amennyi kikerült. Bár elég sok a kő, de a 140 literesembe kb. 80 liter ment, szóval szerintem még 70 se lesz benne.

2012. szept. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 YourDestiny ***** válasza:
Nem, az 1:10 arány nem jó, a százalékszámítás itt esik. Megírom privátban, hol a hiba.
2012. szept. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:

Na, csak hogy leegyszerűsítsem ezt a lágyvízre való ráállást:


Csinálj heti 25%-os vízcseréket, mint rendesen, és már most nyugodtan megcsinálhatod, hogy a cserevizet 1:1 arányba kevered a csapvizet, 0 nk-s vízzel.


1: Kizárólag így tudod beállítani 10 nk-ra, mert ha a cserevízben kevesebb arányban lenne 0-s víz, akkor az akváriumvíz, (értelem szerűen ) soha a büdös életben nem érné el az 1:1 arányt, max a cserevíz arányát.

(Igazából 1 rész csapvíz, és 2 rész ioncserélt víz keverékével is nyugodtan lehetne cserélni)


2: Így a cserevízben lévő 0-s víz, az össz víztömeg 10-15%-a lenne, ami teljesen elfogadható. 1 hónap múlva meg vissza lehet állni a 30-35%-os vízcserékre.


3: A ph ettől nem esik nagy mértékben, az nk csökkenés meg nem okoz olyan sokkot, hiszen a természetben, az esős évszak beköszöntével egyes helyeken több, mint 50% 0-s víz is belekerül a vízbe.


4: Nem tudom, mivel mérted ezt a 8-as pht, de ez kicsit sántít.

Ha valóban ennyi a ph, akkor ebben a vízben túl kevés a CO2. Ha sok növény van, akkor gondolom azok veszik fel.

Ilyen CO2 szint mellett, 20-ról 10 nk-ra csökkenésnél jó ha 7,7-re lemegy a ph.


Így is jó lenne, vagy legalábbis sokkal jobb, mint most, de ha van rá bármilyen lehetőséged, hogy co2-t adagolj, akkor én inkább azt tanácsolnám, hogy az nk-van 12-re állj be, és adagolj co2-t. Megfelelő szint mellett úgy kb 7,2-re áll be a ph.


Egyelőre csináld a heti 25 %-os vízcseréket, fele-fele arányban csapvíz, és ioncserélt víz keverékével.

És a szűrőnek állítsd le a levegő beporlasztását.

Úgy állítsd a szűrőből kifolyó víz áramlását, hogy erősen fodrozza a vízfelszínt, de az áramlás is megmaradjon.

Így talán kevesebb co2-t hajtasz ki, és az is elég lesz.


Mindenesetre cserélgesd a vizet 1-2 hónapig, amíg atom stabilan be nem áll, és utána mérj keménységet, ph-t, és majd annak függvényében meglátod a további teendőket.


Ja, és a ph-t több napszakban mérd, hajnalban, a világítás megkezdése előtt, és este, a világítás lekapcsolása előtt. Ha eltérőek az adatok, akkor átlagold.

2012. szept. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 YourDestiny ***** válasza:
Na igen, aztán én is pont ez írtam privátban, jobb nem jutott eszembe, így nem kell matekozni, nekem se az erősségem. 50:50 százalékban keverje a cserevizet, és miután a felére csökkent a keménység, ott megáll, annyi marad.
2012. szept. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:

Köszi srácok.


ma volt egy takarítás, olyan 85 liter víz van az aksiba,

25 litert szedtem le.. 26-al számolom tehát majd 13 ozmot 13 csapot adagolok!


nem mértem semmit még, amiket írtam adatok az a vízművek honlapján van, héten szerzek be neptun keményésg teszt mérőt meg jbl 3,0, 1,0 ph mérőt..


majd 1 hét múlva mikor takarítom akkor tudom a pontos adatokat..

2012. szept. 10. 18:26
 57/63 A kérdező kommentje:

van jelentősége h 25 vagy 30%-ot szedek le??


írtad h 25%ot szedjek és és utána 1:1 arányba öntsem vissza, majd 1 hónap mulva áljak vissza 30%-os szedéshez.. az a 5 %sokat dominálna?


mert 2és fél vödörrel szoktam szedni tehát 25 litert.. 80 liternek 30%a az 24 liter... mivel kicsit több benne víz így 25-26 literrel számolok..

2012. szept. 10. 18:32
 58/63 anonim ***** válasza:
Nincs sok jelentősége.
2012. szept. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:
shark szürőm van elejére rátettem egy csőrt és legnagyobb fokozaton nyomja a levegőt a vízbee..
2012. szept. 10. 18:38
 60/63 A kérdező kommentje:

nem 8 a ph



nézd meg ahol lakom Pilisvörösvéron


[link]


jellemző érték az 7,5 max 7,8 ezzel 50-50es adagolással ez lemegy azért kb. 7,2 re 1-2 hónap alatt nem?

2012. szept. 10. 18:52
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!