Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet? Bővebben lent!

Mitől lehet? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

majdnem 1 éve üzemel az aksi, nem volt semmi probléma 112 literes heti 30%os vízcsere néha 2 hét lett belőle.. ajzatporszívózás hetente 2 hentete van vízbe teszek sera előkészítőt 30 literbe amit visszatöltök.. 7-8 hónapig 1 halam sem pusztult el... jött a nagy meleg akkor meghalt 3 neon szépen lassan... de most nincs meleg tök szép tiszta a víz, szürő megy rendesen 800 liter /h-s azt hozzá teszem h régi beszart és gyorsan kellett venni egy újat.. szal akkor újba biologiai egyensúly nem terem hirtelen.. erre tudok gondolni de már 1 hónapja benne van az is... fagyasztott élőkajával etetek.. most vettem tubifekxet, fehérszúnyogot, összes hal tök jóízűen evett.. 5 baltahasú lazac, 10 neon 6 kulikuli.. 5 kis neont visszapótoltam azok helyett amik qnagy melegbe elpusztultak de azok is relytées módon.. ettek rendesen szépek voltak nem volta keszíneződve este adtam kaját nekik reggelre kampo.... vettem a neonokat szerdán.. tegnapról ma reggelre a régiből ami maradt amit még novemberbe vettem abból 1 elpusztult... erre most megyek fel tegnap adtam nekik kaját délután ettek balták is minden fehérszúnyogot és most meg egy baltahasú fekszik lent semmi előjele... ez idegesít... egy balta 2 hete is megddöglött..nem tudom mivan mindent betartok több mint fél évig nem volt semmi.. erre most pusztulnal el ... sok növény szűrés, élőkaja nincs túltelepítve és nem tártalan vagyok h mért... élőkajától sem lehet mert azt is szüneteltettem 3 hónapig és fagyasztottat kaptak... szerdán mikor megvettem az 5 neont h visszatölsem az állományt akkor vettem élőkaját...


Mi lehet a tipp? rendszersen takarítom nitrát nitrit ami nem rendszeres takarítástól van, azt kilőném... és nincs az h a halr vergődik meg nem eszik.. eszik, úszik elvan.... pár óra és lent hever az ajzaton.. bosszant..


bocsi a hibákért csak sietek! :(


Vízbe van valami vagy nem tudom, de full tiszta a szürő szűr nem tudom mi lehet és ilyen hirtelen..


2012. szept. 8. 02:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 YourDestiny ***** válasza:

Sima neonnak jó a több is, a vörös neonnak írják a 7-8 nk-t általában. A Neptun összkeménységet és változó keménységet is mér, mindkettőt egész jól. Tudjuk, hogy a KH az összkeménység egy része, normális esetben a 80 százaléka.


Mellesleg az ammóniaszintes dologban nem lennék olyan biztos. A vízcseréket azért alkalmazzuk, hogy a tovább nem oxidálható nitrátot kordában tartsuk, jó esetben 30 mg alatt. Természetesen valamilyen mennyiségű ammóniát is eltávolítunk ezzel, viszont olyan minimális részarányban is mérgező lehet, ami pH7 körüli vízben 1 százalékot jelent. Vagyis a te vízcseréd egyáltalán nem garancia arra, hogy nincs felhalmozódott ammónia a vízben, főleg úgy, hogy belső szűrőd van, teljesen mindegy milyen teljesítményű. Említetted, hogy nemrég amúgyis esetleges volt egy csere, na ez épp elég ok lehet arra, hogy a vized megboruljon.

2012. szept. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:
bocsánat, vörös neonnak mert nekem az van..
2012. szept. 8. 20:24
 33/63 A kérdező kommentje:
mennyi egy ammnóia mérő teszt?
2012. szept. 8. 20:26
 34/63 YourDestiny ***** válasza:

Rohadt drága, egy megbízható simán valahol 4 ezer környékén mozog. Viszont évekig kitart.


Na igen, ha nincs türelmed a vízlágyítással bajlódani, akkor a vörös neonhalat érdemes lenne sima neonra cserélni, ő bírja a keményebbet. Viszont nála meg a hőmérsékletre kell figyelni, leginkább a nyári melegekben, ugyanis kicsit hidegebb vizet kedvelő faj.

2012. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:

Semmikép nem akarom lecserélni őket.. nem értem fél évig nem volt semmi tök gyorsan megnőttek 4-5 cm-re.. inkább a szürőre gondolok azota van elhullás mióta bedöglött és az új bekerült.. de ezzel nem tudok mit tenni..::S:S előbb utóbb csak jó lesz az új szürúvel is nem??


viszont egyélrtemű h vöri neonoknak kemény ez víz.. ozmoval hogyan tudnám levinni?? 18-20rról 8-10 milyen aránybn kéne adagolni a heti 30 %-os leszedéshez?


vater vizműveknél dolgozik.. ő is mondta h nálunk vörösváron 18-21 a keménység..

2012. szept. 8. 20:59
 36/63 YourDestiny ***** válasza:

Kisebb hal kisebb terhelés, de idővel beáll ez a szűrő is. Megvan már egy hónapja?


Szerintem minden vízcserénél 2 nk-val vidd lejjebb, a hirtelen keménységváltozás kicsinálhatja az összes haladat, és tömeges elhullás lesz a vége. Kiszámolni egyszerű matematika, ugye ha 20 nk-s vagy, 1:10 arányban kell keverni a vízcseréknél, de előtte mindenképp szerezd be a tesztet.

2012. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:

ő köszönöm szépen:)))


akkor veszek neptun teszet és megtudom a keménységet, azt gondolom leirja hogyan kell használni!


majd minden vízcserénél mondjuk 30 litert szedek le és ahoz akkor 3 liter ozmot adagoljak minden héten és mindig mérjem utána le a nk-t?? és elvileg 1 hónap után 8 nk-t lemegy? és mikor elérte 8-10et akkor hogyan tartsam azt?

2012. szept. 8. 21:26
 38/63 A kérdező kommentje:
nk csökkentésével ha ozmot adagolok a ph is lejjebb megy kicsit? bár az nem lenne gond neonnak meg kukinak se
2012. szept. 8. 21:28
 39/63 A kérdező kommentje:
3 hete 1 hónapja van meg, neptunnak van kül ph, és nk mérője?? vagy összkeménység mérő?
2012. szept. 8. 21:32
 40/63 A kérdező kommentje:
várjunk, a leszedett víz 30 literre vonatkozik vagy összre a 100rra??? 1:10 amit írtál nem mind1 ha leszedek 30 litert 3 liter ozmot vagy egészet nézem 100 literre 10 liter ozmot.. akk összesen visszakrrülne 20 liter sima és 10 ozmo.. ha meg 30 literre akkor 27 csap 3 ozmo
2012. szept. 8. 21:46
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!