Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Korrekt pontos ph mérése,...

Korrekt pontos ph mérése, milyen tesztet ajánlotok? Halottam h neptun ph-ra nem pontos!

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg az összes többi se... pH-t pontosan digitális műszerrel lehet mérni, csakhogy akvárium esetén fölösleges olyan pontosság.
2012. szept. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Digitális ph mérővel régen megmértem mindent.

A friss csap víz pH 7.7 volt.

Az állott víz pH 8.0 - 8.2 között

A coca-cola frissen kinyitva pH 2,7 volt, majd ahogy fogyott a szénsav egyre ment följebb egészen 7-ig kb.

A szénsavas ásványvíz ph 5.0 volt frissen kinyitva.

Az ioncserélt víz pH 5.0 - 5.5 között volt.

Egy flakon desztilállt vizet is megmértem, amit a gyógyszertárban vettünk és az PH 7-es volt emlékeim szerint.


Mivel a ph mérőm 1 éven belül bedöglött, ha most valamit akarok mérni, azt megmérem neptunnal. Nagyjából mutat valamit és az egy hobbi szintű akváriumozáshoz elég.


A halakat/garnélákat nem érdekli ha egy kicsit lejjebb, vagy följebb van a pH. Egy köztes értéket nagyjából beállítasz ami a tűréshatárukon belül esik, és abban ők vígan eléldegélnek.

2012. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
Én anno teszteltem a Neptun pH tesztjét, baromi sokat téved. Volt, hogy teljesen abszurd értéket mutatott.
2012. szept. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Egyébként is csak 4 - 7,5-ig terjedő tartományban mér, ha jól emlékszem.
2012. szept. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igen 7 fölött már nem mérsz vele. Sügerekhez nem jó az tény.


A CRS-CBS garnélákhoz csináltam 5 ph körül valamit és azt neptunnal méregettem, de éltek benne. Persze csak amíg nyár nem lett, mert akkor meg túlmelegedett a vizük :/

2012. szept. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!