Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy nagy akváriumnak...

Darkkingdom kérdése:

Ha egy nagy akváriumnak veszek kettő külső (1500l/h Per DB) szűrőt egyet bio-nak a másikat biomechanikusnak. Mint ahogy itt javasolták. Akkor is kell bele belső szűrő, powerhead vagy bármi vagy akkor úgy elég?

Figyelt kérdés
Kipótolva a kérdést,külsős szűrőnek muszáj az akvárium alatt középtájt lenni vagy akár alá a szélére is lehet rakni? (Itt csak az elhelyezés a kérdés)
2012. szept. 18. 21:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Utána érdeklődök a másiknak még! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!Ha mind a kettő l/h-s vízforgatása is jó akkor majd a hangerejüktől függ majd!Még egyszer köszönöm az aktív segítséget és a gyors válaszokat!
2012. szept. 18. 23:08
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát az 1200 liter/órás powerheadok csöndesek, azt még bizton állíthatom, atman, meg az aquael cilculator, de annál nagyobbat én sem vennék.


Vagy hát szerintem amikor összerakod csak látod, hogy mennyire mozog a víz, hogy mi kell még bele.


Lehet beletenni 2 kisebbet is kétoldalra úgy, hogy egyirányba lökjék a vizet.

2012. szept. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg én is 1200 liter per óráig esküdnék, felette már kérdéses, hogy milyen hangja lesz. Csak hogy elég-e?! Nincs, ami fojtja, szóval elvileg talán...
2012. szept. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Frontosa ***** válasza:

Egy 600 l/h-s és egy 2000 l/h-s vízpumpa között hangban nincs érzékelhető különbség. Nem kell levegőporlasztás és kész. Ekkorába már kell vízpumpa, ráadásul nem is kicsi, viszont mindenképp állítható teljesítményű. Atman AT-203 tökéletes, 2000 l/h, állítható, porlasztás nélkül nem hangosabb, mint a külső szűrő, nálam évek óta megbízhatóan szolgál.

[link]

Üdv,

2012. szept. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!