Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalnak hány fokos víz...

Az aranyhalnak hány fokos víz kell?

Figyelt kérdés
És a szűrőnek folyamatosan kell mennie? Mert picit idegesítő így este... :D Meg lehet a halim se tud aludni tőle.. =/
2012. szept. 23. 22:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%

Mert ti biztosan mindent tudtatok az elején mi?? -.- Istenem ennyi debil rosszindulatú embert még nem láttam!!!! Nem hogy megpróbálnátok segíteni inkább egyből lehurrogjátok és okoskodtok! Kíváncsi lennék arra, hogy ti mennyire gondozzátok a halaitokat vagy hogy van-e egyáltalán!! Szerintem ti sem tudtatok mindent az elején! Neki is csak 1 napja van meg a hal, szerintem belefér egy ilyen kérdés! Az állatkínzásra visszatérve, tudjátok egyáltalán hogy mi az??? Az állatkínzás az ha direkt önszántadból kínzod/bántalmazod az állatot!!!


pápá

2012. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 YourDestiny ***** válasza:
Már ne haragudj, de ha valaki állattartásra adja a fejét, illene utánanézni néhány dolognak. Ez eszedbe jutott már, vagy mindennek menjünk fejjel?
2012. szept. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
0%
Most tényleg ennyire buta vagy??? -.- A BIZTONSÁG KEDVÉÉRT kérdezte csak meg, nem tudsz olvasni??? Most direkt megnéztem a google-be hogy hány fokos víz kell egy aranyhalnak és minden oldal mást írt!!! Ennyi úgyhogy ha csak b*szakodni tudtok akkor tipli van!!!
2012. szept. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 YourDestiny ***** válasza:
63%
Ha ekkora pofád van, szerintem nem itt kellene vitákat provokálnod, rossz helyen jársz. Lebutázni egy teljesen ismeretlen embert számomra épp eleget elárult az intelligenciáddal kapcsolatban, úgyhogy ezzel le is zártuk az ügyet.
2012. szept. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
Én csak lesüllyedtem a ti szintetekre ;) Úgy válaszoltam nektek ahogy ti a kérdezőnek lehurrogva, szemétkedve és rosszindulatúan!
2012. szept. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Aranyhalnak nem kell fűtő, normális szobahőmérséklet jó neki (ha nem a kályha mellett van). Ha kicsi akváriumban tartod (100L alatt) nagyon figyelj a vízcserékre, mert az egyik legerősebben szennyező hal. Minden héten kb.30% állott vízzel. A szűrő is jó ha erősebb mint egy aquael fan-1, az ilyen pici kompaktok kb 2 nap alatt fognak eldugulni. A szűrő mindig menjen, ha kikapcsolod, megmérgezed a halad.

Vagy olvass utána rendesen, mi kell a tartásához, vagy ajándékozd el, az állattartáshoz felelősség és elhivatottság kell.

2012. szept. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 bamboochatheone ***** válasza:
69%

Ha már egyszer arra adom a fejemet hogy állatot akarok tartani akkor bizony azzal kezdem hogy elolvasom annak az élőlénynek az igényeit és hogy ilyet tudok-e biztosítani, ez az első szempont. Utána megnézem milyen a természetes élőhelye és azt próbálom meg leutánozni ha ez sem megy akkor továbblépek egy másik fajra, ez a második szempont. Ha ezeket eldöntöttem akkor beleásom magam abba hogy mégis mi a picsä az az akvarisztika, hogyan működik, mi az amit mindig szem előtt kell tartani, mit kell feltétlenül biztosítanom, mit kell tennem egy üvegdobozzal ahhoz hogy egy természetes élőhelyhez hasonló életteret teremtsek. Ha ezeket megtudtam akkor elolvasok még egy könyvet(mert ugye az eddigieket nem a föld görbületéből szűrtem ki) és megbizonyosodom arról hogy az információim helyesek. Na ezek után bevásárolok a megbízható forrású szakkönyv aranyszabálya szerint: minél nagyobbat. Ha megvan a maximális méret akkor kiválasztom ebbe a megfelelő technikát, mert ugye egy 100 literes szépen berendezett igényesebb halakkal telepített akváriumot nem érdemes belsőszűrővel járatni. Összeszerelem a dolgokat, berendezem, feltöltöm és itt jön az akvarisztika egyik legnehezebb folyamata a várakozás. És persze eszembe se jut hogy kikapcsoljam a szűrőt hiszen a könyvekben le volt írva fehéren-feketén hogy tilos kikapcsolni! És ha kivártam azt a bizonyos 3 hetet akkor elmegyek a boltba és olyan halakat veszek amelyeket még minden elején tudatosan összeválogattam.

Aki arra nem képes hogy elolvasson egy kevéske szakirodalmat is az megérdemli azt hogy alpári lenéző stílusban közöljék vele hogy ő bizony egy TUDATOS ÁLLATKÍNZÓ, mert ha én például nem tudom azt hogy egy macskát hogyan kell tartani és a farkánál fogva fellógatom egy fára mert nekem ez tetszik és utána megkérdezem hogy mibaja a cicának amikor én mindent megtettem amit a boltos mondott...A törvény nemismerete nem mentesít a törvény alól.

2012. szept. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 YourDestiny ***** válasza:
#15: nekem nem tűnt fel, hogy lebutáztam volna. Olvasnia kellett volna, igen, de a tette a lustaság, és nem a butaság műve.
2012. szept. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
-.-"
2012. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 bamboochatheone ***** válasza:
Gondoltam hogy erre nem fogsz tudni mit írni.
2012. szept. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!