Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalnak hány fokos víz...

Az aranyhalnak hány fokos víz kell?

Figyelt kérdés
És a szűrőnek folyamatosan kell mennie? Mert picit idegesítő így este... :D Meg lehet a halim se tud aludni tőle.. =/
2012. szept. 23. 22:39
1 2 3 4
 21/31 YourDestiny ***** válasza:
Írni írhat, csak épp egyedül lesz a véleményével.
2012. szept. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 bamboochatheone ***** válasza:
:)
2012. szept. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Ti mekkora egy idióták vagytok... Először is, ajándékba kaptam a halat és nem volt szívem visszautasítani. Másodszor , igenis olvastam az aranyhalakról és a tartásukról. Bocs, hogy nem tudok mindent róluk már az első nap. Még egyszer mondom, OLVASTAM eleget de azért köszi, hogy ilyen felvilágosítást kaptam. Ti mind OFFoltatok, mind felesleges vitákba keveredtetek de egyikőtöktől sem kaptam egy normális választ sem a kérdésemre. Legtöbben azzal jöttetek, hogy állatkínzó vagyok, biztos nem én vagyok az egyetlen ember aki szeretne háziállatot és még nem biztos a dolgában. De, ahogy az egy magyar emberhez illik, mást nem kaptam csak letolást. Ez a kiscicás dolog meg teljesen eltér az én halas dolgomtól, úgy látszik te tényleg nem vagy tisztában azzal, hogy milyen, ha egy állatot megkínoznak. Tudok neki rendesen enni adni, tudom, hogy hányszor kell cserélni a vizet, tudom, hogy kell neki szűrő és levegőztető is és mondtam már, majd ha nagyobb lesz, lesz neki véve nagyobb akvárium. De hirtelen csak ekkorára tellett. Majd meglesz neki adva minden amire szüksége van (ami nem más mint egy másik akvárium), ha lesz rá pénzem. És aki megint offolna, AJÁNDÉKBA kaptam, szóval ne gyertek azzal, hogyha nincs miből akkor ne tartsak állatot. NEM AJÁNDÉKOZOM el mert ha megkapom a fizetésem (hétvégén) akkor veszek neki egy másik kib*szott akváriumot. De úgy néz ki ebbe is eléggé elvan, szerintem bőven kibírja hétvégéig. Innentől befejeztem mert elegem van, hogy ennyi szemét ember van Magyarországon és mást nem tudnak csak b*szogatni a másikat. Na csumidáré, örültem a szívélyes beszélgetésnek ti nagyon okos emberek.
2012. szept. 25. 22:55
 24/31 YourDestiny ***** válasza:
Nem vagyok Magyarországi, de még így is szomorúnak és szánalmasnak tartom ezt a félig-meddig rasszista, lenéző szöveget. Acta est fabula.
2012. szept. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 bamboochatheone ***** válasza:

A stílusodból ítélve maximum 14 éves lehetsz de fejlődésben biztosan ott állsz. Ilyen elköszönéssel nem is lehetsz idősebb.

Amúgy most feleslegesen veszel ilyen 40-50 literes akváriumokat, hiszen mint mondták már és én is mondtam az aranyhal TÁRSAS lény és legalább hármat kell de inkább négyet ajánlott tartani 200 literes(200 köbdeciméteres, 0,2 köbméteres, 200.000 milliliteres) akváriumban.

És ha nem fogadod meg a tanácsokat, és csak annyit tudsz mondani ránk, akik törődnek a halakkal, hogy szemetek, bunkók, csak "bäszogatni jön fel ide" akkor majd idővel Te is megtanulod hogy amit a természet kikiáltott szabálynak azt Te megszegni nem tudod.

Amúgy saját véleményem szerint az aranyhal nem akváriumba való hal, télen még el is van de nyáron minden baja van a hőmérséklettel meg az oxigénhiánnyal, aztán kell neki egy óriási medence, hatalmas szűrő, rengeteg törődés(azaz nem csak "aranyhalkaja"), alig lehet valamivel társítani mert vagy nem egyezik a hőfok vagy megeszi reggelire.

2012. szept. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 bamboochatheone ***** válasza:
Vagyis pontosítok, megszegheted a természet szabályát de nem lesz következménymentes.
2012. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 YourDestiny ***** válasza:

Hagyd, kár a szóért, erre már rájöhettél. Ha egy 100 literes akváriumba akarja betukmálni, amit hamarosan úgyis kinől, tegye. A helyes cselekedet az lenne, hogy az ajándékba kapott haltól megválok, és ha tudom biztosítani a tartási körülményeket, akkor egyszer ráadom a fejem. 25 fog alatt még PC ventillátoros hűtéssel se tudja 25 fok alatt tartani a vizet. Egy aranyhalas akváriumhoz a szűrés magában a 30 ezer határát veregeti, és a többiről még nem is beszéltünk.


Csak ismételni tudom önmagam, nem kell az ilyenekkel foglalkozni, hisz olvastad, idióták vagyunk, korábban pedig azt, hogy eleget olvasott, mégse fogja 200 literes akváriumba tenni azt a néhány halat. Sapienci pauca.

2012. szept. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Állítólag néhány halat....
2012. szept. 26. 14:20
 29/31 anonim ***** válasza:

a vitatkozos valaszokon igazabol csak atfutottam, de nem is erdekel. Az elso hiba, hogy uj akvariumnak kegalabb 3 napot mennie kell uressen, hal nelkul, hogy bealljon a sajat bioszferaja. Ok, kaptad a halat, nem volt ido, hagyjuk is ezt.


A 16-20 fok koruli az idealis neki, amiben jol erzi magat.


Szures- es itt jonnek az elso problemak az akvarium meretevel, mert aranyhalnal eros szures kell, ugyanis nagyon mocskolja a vizet. Szoval amilyen szuro kene a haladnak, akk nagy lenne az akvariumodnak.


A 100 l-t pedig gondold meg meg, inkabb dobd meg meg legalabb 50-60l-el, es egy 150-160 l-es akvariumban mar tarthatsz harmat! Az aranyhal amugy is gyorsan nol, ha jol taplalod, nekem egy masfel ev alatt nott meg 4-rol 17cm-re. Probald minel elobb lecserelni, a kis akvariumban pedig tarthatsz masik szobaban, mas halakat, vagy eladhatod, elajandekozhatod.


Sok sikert hozza! (ja, es csak jo szandekbol irtam,nem azert, hogy beled kossek,nem veszekedni jarok a gyakorira)

2012. okt. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Végre egy normális válaszoló. :) Legalább te valami értelmeset is mondtál. :)
2012. okt. 16. 23:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!