Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügeresek, hozzátok szólnék!...

YourDestiny kérdése:

Sügeresek, hozzátok szólnék! Van tippetek?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, valamiféle problémába ütköztem. Tegnap lettem figyelmes arra, hogy az elongatusom kicsit le van fogyva. Minden létező kaját kiköpdös, nem értem, mi lelte őt. Valószínűleg eddig ez azért nem tűnt fel, mert étvágya van, etetéskor érkezik a többiekkel és tolakodva várja a kaját. A táplálásra mindig odafigyeltem. Másfél éve működik így a sügeres, eddig minden probléma nélkül. Új hal nem került bele. Totál nincs ötletem, honnan ez az egész.


Néhány hete kipróbáltam egy új eledelt a Tetrától, Tetra Natura Brine Shrimp Mix a neve. Valamilyen nedveseleség artémiából és cyclopsból, elvileg sügereknek kifejezetten jó. Kétlem, hogy ez lenne a felelős, de más nem jut eszembe.


Mivel nem sűrűn van dolgom betegségekkel, csak malachit volt itthon. Lépnek kellett, hirtelen annyit tudtam csinálni, hogy egy lavórba került a hal bizonyos eszközökkel, ami szükséges. Fél adagnyi malachitzöldet kevertem a vízhez, az a tippem, ha bélgyulladással állok szemben, a belekben túlszaporodott parazitákat meg tudom fékezni vele.


Mit tudtok ehhez hozzászólni? Meg kell mentenem a "févrit" halamat!



2012. szept. 27. 18:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Egyébként domináns hímről van szó, szóval megerősítetted a gyanúm. Normálisnak tűnik az úszása, bár kicsit félek, hogy egy hét alatt éhen döglik, ki tudja, mióta köpködi ki a kaját és nem vettem észre. Fagyi artémiát és itt-ott fekete-fehér szúnyogot szoktam adni nekik, heti egyszer vöröset. A kiegészítés Sera növényi eredetű lemezes, és ugye most jött ez a Tetra valami, ami jól betett a rendszernek. Rohadt drága kaja, ráadásul tele van a papírja sügérrel, eszembe se jutott, hogy pont a Tetrával lesz majd problémám.


A malachit már valószínűleg lebomlott, de azért holnap megoldom a friss vizet, sajnos most nem megy, nincs antiklórom. Elválik, átvészeli-e.


Köszi a regényt!

2012. szept. 28. 16:33
 12/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk lehet, hogy nekiállok levegőztetni a vizet, csak nem tudom hány óra múlva merjem beletenni, vagy épp a fő akváriumba, ha onnan szedek ki vizet. Majd este, addigra elvileg már biztos.
2012. szept. 28. 16:45
 13/14 Frontosa ***** válasza:

Attól nem kell tartanod, hogy az éhezésbe hal bele. Gondolj csak a forgató nőstényekre. Nekem volt olyan nőstényem aki 7 hétig forgatott és addig semmi táplálékot nem vett magához, van bennük elég tartalék. A sügereknek a természetben is van olyan periódus amikor akár hónapokig nem, vagy alig jutnak táplálékhoz, ezért van az, hogy amikor viszont igen akkor rengeteg kaját vesznek magukhoz=gyomor-, bélpanaszok (ez bizonyos pontyfélékre is igaz). Domináns egyedeknél főleg lehet ebből gond. Szegények nem tudják, hogy holnap is kapnak enni. =)

Üdv,

2012. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hát, a hónapok az elég durva, max. 2 hetet mertem volna megrizikózni. :)


Üdv.

2012. szept. 28. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!